Szybkość i jakość - to nasze motto i to nasz cel. Bardzo troszczymy się o naszych klientów. Cały czas się zastanawiamy, co możemy robić lepiej i w jaki sposób mamy działać szybciej.

Nie chcemy robić tego samego co wszyscy. Zależy nam na tym, żeby dawać klientom więcej niż konkurencja. Dlatego postanowiliśmy być inni...

„Własność” widzimy jako koncepcję z przeszłości, która wiąże się z dodatkowymi kosztami. W dzisiejszych czasach nie kupuje się dysku CD z oprogramowaniem Microsoft Office, lecz subskrypcję, aby z niej korzystać (Office 365). Dzisiaj producenci samolotów nie kupują silników, ale je wynajmują od Rolls-Royce i płacą za ich użytkowanie. Podobny model oferujemy naszym konsumentom.

Bestcena LTD. prowadzi nowy, ale sprawdzony model biznesowy, traktujący produkt jako usługę (PaaS). PaaS ma na celu usunięcie wszystkich problemów związanych z klasycznym zakupem. Po prostu chcemy ułatwić życie naszym konsumentom.

Każdy klient codziennie musi podjąć wiele trudnych decyzji związanych m.in. z ceną, modelem oraz z miejscem zakupu. My proponujemy zamawianie telefonów w bardzo prosty sposób i używanie ich przez dowolny czas. Co więcej, oferujemy możliwość wymiany sprzętu na nowy model w dowolnym momencie. Nasi klienci nie muszą się zastanawiać, jak naprawić elektronikę po okresie gwarancji. Mamy również gotowe rozwiązanie bardzo istotnego problemu. Wiemy jak pozbyć się produktu lub poddać go recyklingowi bez szkody dla naszej planety.

Dajemy konsumentom więcej, niż oni od nas oczekują. Wyróżniamy się bardzo wysoką jakością obsługi klienta. Potwierdzają to liczne nagrody, które udało nam się otrzymać. Co istotne, cały czas udoskonalamy naszą pracę.

Ostatnie dni nauczyły nas tego, że regularna komunikacja z mediami jest równie istotna, jak rozmowy z klientami. Na co dzień wolimy bardziej działać niż mówić. Nasz GBC jasno wyjaśnia, co robimy i pokazuje, że dostarczamy klientowi nie tylko sam produkt, ale i całą usługę. Dzięki temu zyskuje on sporo korzyści. Oferujemy nowe telefony w bardzo niskich cenach. Jeśli ktoś chce wymienić smartfon na nowy, u nas wystarczy zwrócić stary model. Konsument otrzymuje część pieniędzy, a my zajmujemy się resztą, czyli znalezieniem nowego klienta na zwrócony sprzęt lub recyklingiem. Nic również nie stoi na przeszkodzie, żeby klient samemu sprzedał urządzenie mobilne. Może on sprzedać umowę PaaS nowemu użytkownikowi. Wszystkim zainteresowanym z chęcią pomagamy dopełnić niezbędnych formalności.

Klienci cenią nas za bardzo dobrą ofertę. Co roku wysyłamy im przypomnienie o możliwym zwrocie, przedłużeniu umowy lub aktualizacjach. Po zwróceniu urządzenia albo po zakończeniu umowy wszystko, zgodnie z przepisami, podlega opodatkowaniu. Nasze usługi oferujemy już od 2012 roku w wielu krajach UE. Nigdy nie ukrywaliśmy tego, co robimy. Otwarcie mówimy o tym na naszych stronach internetowych. Zapewniamy naprawdę wysoką jakość usług i to dlatego zawsze byliśmy akceptowani na rynku. Żaden klient Bestcena nigdy nie był źle traktowany z powodu modelu biznesowego PaaS.

Wszystkich naszych klientów przepraszamy za niedogodności i problemy. Uważamy, że możliwość anulowania umowy PaaS w ciągu 14 dni od zamówienia wystarczy, aby zrekompensować brak zainteresowania przeczytaniem GBC przed złożeniem zamówienia. To jest chyba powszechny problem w różnych branżach. Ile osób czyta 10 stron GBC podczas otwierania konta bankowego? Teraz widzimy, że musimy poprawić komunikację z mediami i skupimy się na tym, aby nie powodować podobnych nieporozumień w przyszłości.

W Bestcenie pierwsze zamówienie to dopiero początek naszej relacji z klientem. To jest właśnie główną zaletą modelu PaaS. Taki układ jest korzystny dla wszystkich. Dla klienta, dla nas i dla naszej planety.

Najważniejszym celem, nad którym obecnie bardzo intensywnie pracujemy, jest rozwiązanie problemu niedostarczonych zamówień. Zamówienia klientów, którzy zdecydowali się zapłacić gotówką przy odbiorze, musiały zostać anulowane. Klienci, którzy zapłacili kartą, mogą poprosić o obciążenie zwrotne. Pieniądze zostaną zwrócone przez bank lub portale, na których została dokonana płatność. Dołożymy wszelkich starań, aby nikt nie stracił pieniędzy w czasie całego zamieszania. Następnie, gdy już naprawimy obecną sytuację, zaproponujemy jeszcze lepsze oferty. Zależy nam na tym, żeby zrekompensować niepotrzebny stres wszystkim naszym klientom.

Drogi Kliencie,

Witamy! Jeśli nie kupiłeś produktu od Bestcena, ale zamówiłeś go jako Produkt jako Usługa (PaaS), masz ogromną przewagę, ponieważ możesz zwrócić zamówione urządzenie i wymienić je na inne.

Czym jest PaaS?

Problemy z zakupem znane są od dawna. Wysoka cena początkowa i odpady powstałe po zakończeniu użytkowania produktu nie są już potrzebne. Pierwszą firmą, która zmieniła model biznesowy, był Microsoft, który przestał sprzedawać dyski CD z pakietem Office, a zamiast tego klient kupował roczną subskrypcję bez posiadania produktu (Office 365). Później giganci, jak Adobe, poszli tą drogą i narodziło się Software as a Service (SaaS). Teraz jest to standardowy sposób korzystania z oprogramowania.

Produkt jako usługa to model biznesowy używania produktów zamiast ich kupowania. Podobnie jak SaaS, nie kupujesz całego produktu, a jedynie zamawiasz dostęp do korzystania z niego. Zaletą tego jest niższa opłata początkowa, której już doświadczyłeś. 

 

Teraz nadszedł czas, aby skorzystać z innych zalet PaaS. Co zrobić z produktami, gdy ich nie używasz? Jeśli zakupiony w normalny sposób produkt, wymaga sprzedaży. Oznacza to, że jesteś odpowiedzialny za gwarancję dla nowego klienta (6 miesięcy) i musisz zająć się faktyczną ofertą, sprzedażą i wysyłką produktu. Wykup przez firmy powoduje również dla nich znaczne obciążenie księgowe. Nie wspominając o recyklingu produktów, które nie mają wartości. Codziennie miliony urządzeń elektronicznych wyrzuca się na wysypiska śmieci, które zanieczyszczają naszą planetę.

W Bestcena z użyciem PaaS, po prostu zwróć produkt do nas, a my przekażemy go nowemu klientowi lub odpowiednio go przetworzymy. A co w tym jest dla ciebie? Cóż, łatwość procesu (wykonamy całą pracę), spokój ducha (cała odpowiedzialność jest po naszej stronie), a przede wszystkim część wstępnej płatności zostanie zwrócona. Jeśli wykorzystasz te pieniądze na kolejne zamówienie w Bestcena, otrzymasz rabat jako lojalny klient.

 

Nie czekaj więcej i rozpocznij proces już dziś, wprowadzając poniżej swoje dane:

previous version of GBC untill 23.03.2020

SKLEPU INTERNETOWEGO BESTCENA

 

§1. DEFINICJE

Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa o:

1)      Regulaminie – należy przez to rozumieć niniejszy dokument wraz z wszelkimi załącznikami, określający warunki i zasady korzystania ze sklepu internetowego Bestcena oraz nabywania w nim Produktów.

2)      Sklepie – należy przez to rozumieć sklep internetowy pod nazwą „Bestcena”, funkcjonujący w sieci www. pod adresem internetowym www.bestcena.pl, prowadzący sprzedaż Produktów znajdujących się w asortymencie Sprzedającego.

3)      Kliencie (Kupującym) – należy przez to rozumieć każdy podmiot prawa dokonujący zakupu w Sklepie internetowym zgodnie z treścią niniejszego Regulaminu; Klientami w przypadku osób fizycznych mogą być tylko osoby, którym przysługuje pełna zdolność do czynności prawnych w świetle odpowiednich przepisów prawa cywilnego.

4)      Konsumencie - należy przez to rozumieć Klienta będącego osobą fizyczną dokonującą czynności prawnej ze Sprzedającym niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

5)      Przedsiębiorcą – należy przez to rozumieć Klienta będącego osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadzącą we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.

6)      Sprzedającym –  należy przez to rozumieć spółkę działająca w obrocie pod firmą Bestcena LTD. nr ‎10415013, Suite no 2, First Floor, Kenwood, 77a Shenley Road, Borehamwood WD6 1AG United Kingdom.

7)      Administratorze - należy przez to rozumieć spółkę Bestcena LTD. nr ‎10415013, Suite no 2, First Floor, Kenwood, 77a Shenley Road, Borehamwood WD6 1AG United Kingdom, adres e-mail: [email protected], numer telefonu: 61 227 85 20.

8)      Koncie Klienta – należy przez to rozumieć panel zawierający dane Klienta, historię zamówień oraz instrument służący do realizacji składanych przez Klienta zamówień.

9)      Produktach - należy przez to rozumieć wszelkie towary będące w asortymencie sprzedaży Sprzedającego, poprzez Sklep, a w tym:

a)       towary fabrycznie nowe z oryginalnym kompletem akcesoriów, zapakowane przez producenta, nieposiadające simloca czy też brandingu operatora (wyjątki są wyraźnie zaznaczone w opisie i nazwie produktu) ,

b)      towary używane, tzn. z oznaczeniem w nazwie „outlet”. Są to Produkty, które mają otwarte opakowanie, mogą mieć zdjęte folie ochronne i rozpakowane akcesoria.

10)  Dniach roboczych - należy przez to rozumieć dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem tych dni, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy w rozumieniu ustawy z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy, publ. Dz.U.2015.90 t.j.  z dnia 2015.01.19 

11)  Koszyku - należy przez to rozumieć funkcjonalność Sklepu, w której widoczne są wybrane przez Klienta Produkty do zakupu oraz umożliwiającą Klientowi ustalenie i modyfikację danych zamówienia, w szczególności: ilość produktów, adres dostawy, dane do faktury, sposób dostawy, formy płatności.

 

 

§2. INFORMACJE PODSTAWOWE

1.       Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania ze Sklepu, w tym szczegółowe warunki świadczenia usług drogą elektroniczną za pośrednictwem Sklepu, a także prawa i obowiązki Klientów, jak również prawa i obowiązki Sprzedającego.

2.       Nazwa Sklepu, stosowane oznaczenia graficzne i słowno-graficzne, koncepcja Sklepu, jego wygląd graficzny, stosowane w ramach Sklepu oprogramowanie oraz bazy danych podlegają ochronie prawnej.

3.       W celu korzystania ze Sklepu internetowego, w tym do przeglądania jego asortymentu i składania zamówień, Klient powinien posiadać:

a)       urządzenie przekazujące dane teleinformatyczne (np. komputer z zainstalowaną przeglądarką umożliwiającą przeglądanie stron www. w zalecanej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli lub wyższej typu: Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari);

b)      dostęp do sieci Internet;

c)       aktywne konto poczty elektronicznej.

4.       Administrator podejmuje odpowiednie środki techniczne oraz działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo transmisji danych i zapobiec pozyskaniu przez osoby nieuprawnione danych osobowych Klientów.

5.       Klient jest zobowiązany do korzystania ze Sklepu w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami oraz z poszanowaniem dóbr osobistych innych podmiotów oraz praw autorskich. Ponadto Klient zobowiązany jest do podawania swoich danych zgodnie ze stanem faktycznym oraz nie umieszczania treści o charakterze bezprawnym.

6.       W kontaktach z Klientem, w tym w zakresie obsługi i realizacji zamówień składanych w Sklepie, w zakresie obsługi płatności, wysyłki Produktów zakupionych w Sklepie, a także reklamacji oraz działań marketingowych Sprzedający działa za pośrednictwem Administratora.

 

 

§3. KONTO KLIENTA

1.       Klient może zarejestrować się w Sklepie zakładając Konto Klienta, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, podanie adresu e-mail oraz utworzenie hasła. Ponadto warunkiem utworzenia Konta Klienta jest zaakceptowanie przez Klienta niniejszego Regulaminu, a także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas procedury rejestracji. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, natomiast niezbędne w celu utworzenia Konta Klienta.

2.       Posiadanie Konta Klienta w Sklepie jest dobrowolne i bezpłatne. Klient posiadający Konto może korzystać z dodatkowych funkcji m.in. dodawania Produktów do ulubionych, śledzenia historii zamówień i statusu złożonego zamówienia, otrzymywania powiadomień o promocjach, o zmianach Regulaminu.

 

 

§4. ZAMÓWIENIA

1.       Sklep internetowy jest czynny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając Klientowi złożenie zamówienia o każdej porze.

2.       Sprzedający przyjmuje zamówienia Produktów znajdujących się w asortymencie Sklepu za pomocą Formularza Zamówienia znajdującego się na stronie https://bestcena.pl, jak również telefonicznie. Możliwe jest również pisemne złożenie zamówienia poprzez pocztę tradycyjną (listem poleconym) lub pocztą elektroniczną na adres [email protected] przy użyciu Formularza Zamówienia dostępnego na stronie Sklepu internetowego (w pliku pdf).

3.       Formularz zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu i obejmuje w szczególności:

a)       dane dotyczące Klienta: imię i nazwisko, firma albo nazwa, adres, numer telefonu kontaktowego,

b)      dane dotyczące odbiorcy: imię i nazwisko, firma albo nazwa, adres, numer telefonu kontaktowego – jeżeli nie są zgodne z danymi Klienta;

c)       dane dotyczące zamawianego Produktu;

d)      oświadczenie o zapoznaniu się Klienta o akceptacji niniejszego regulaminu, w tym w zakresie warunków odstąpienia od umowy sprzedaży, oświadczenie o prawdziwości danych podawanych przez Klienta

4.       Klient jest odpowiedzialny za prawidłowość oraz prawdziwość i kompletność informacji, które wprowadza do Formularza Zamówienia.

5.       Warunkiem złożenia zamówienia (złożenia oferty zawarcia umowy kupna-sprzedaży) przez Klienta jest poprawne wypełnienie Formularza Zamówień oraz zapoznanie się i zaakceptowanie przez Klienta postanowień niniejszego Regulaminu w momencie składania tego Zamówienia.

6.       W celu realizacji i obsługi zamówienia, Klient jest zobowiązany przy składaniu zamówienia do podania w szczególności swoich danych osobowych oraz wyrażenia zgody na ich przetwarzanie w celu prawidłowej realizacji zamówienia, na co wyraża zgodę i co akceptuje. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, natomiast niezbędne w celu złożenia zamówienia (oferty).

7.       W celu złożenia zamówienia za pośrednictwem strony https://bestcena.pl należy wybrać Produkt(y), które zostają zapisane w koszyku, następnie potwierdzić wybór, wskazać miejsce dostarczenia produktu (ów), sposób płatności, wypełnić inne dane w Formularzu Zamówienia (chyba, że Klient skorzysta z Konta Klienta). Zatwierdzone przez Klienta (przycisk „Zamówienie z obowiązkiem zapłaty”) i przesłane do Sprzedającego zamówienie, po jego potwierdzeniu przez Sprzedającego stanowi ofertę zawarcia umowy kupna-sprzedaży, z której wynika związanie obowiązkiem zapłaty za nabywane produkty w przypadku przyjęcia oferty przez Sprzedającego (zawarcia umowy) .

8.       Korygowanie danych Klienta podanych przy składaniu zamówienia możliwe jest do czasu jego potwierdzenia przez Sprzedającego. W późniejszym terminie, wszelkie modyfikacje danych możliwe są jedynie po uprzednim uzgodnieniu tego faktu ze Sprzedającym.

9.       Złożenie zamówienia przez Klienta oznacza wybór Produktów znajdujących się w asortymencie Sklepu internetowego w chwili złożenia zamówienia, zgodnie z ich opisem i ceną oraz złożenie Sprzedającemu oferty zawarcia umowy kupna-sprzedaży tych Produktów w rozumieniu odpowiednich przepisów prawa cywilnego.

10.   Zamówiony Produkt może zostać dostarczony na wskazany przez Klienta adres na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

11.   Po złożeniu przez Klienta zamówienia, Sprzedający na adres poczty elektronicznej, wskazany w zamówieniu, prześle w formie elektronicznej Potwierdzenie otrzymania zamówienia, które nie stanowi przyjęcia oferty i nie skutkuje zawarciem umowy.

12.   Potwierdzenie złożenia Zamówienia przesyłane do Klienta w formie elektronicznej zawiera:

a)       dane Sprzedającego, w tym adres korespondencyjny, adres e-mail oraz numer telefonu;

b)      dane Klienta, w tym adres korespondencyjny, adres e-mail oraz numer telefonu, dane do faktury VAT (jeżeli została wybrana taka opcja);

c)       Nazwę Produktu;

d)      cenę zamówienia (jednostkową i łączną Produktów oraz koszty wykonania umowy, w tym płatności i dostawy);

e)      formę dostawy, a w tym termin, w którym nastąpi wysyłka zamówienia oraz adres dostawy;

f)        sposób płatności wraz z numerem rachunku bankowego do dokonywania wpłaty za zamówienia;

g)       informację o prawie Konsumenta do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni wraz ze wzorem odpowiedniego formularza;

h)      Regulamin Sklepu w pliku PDF

13.   Po dokonaniu płatności za zamówienie przez Konsumenta, zgodnie z § 5 ust. 5 lit a) – c) niniejszego Regulaminu i uznaniu należności na rachunku bankowym Sprzedającego, Sprzedający prześle w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail potwierdzenie otrzymania płatności oraz przyjęcia zamówienia do realizacji.

14.   Umowa sprzedaży zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedającego (przyjęcie oferty).

15.   W przypadku wyboru przez Klienta opcji płatności przy odbiorze (wysyłka za pobraniem lub odbiór osobisty dla Produktów oznaczonych „outlet”, umowa sprzedaży zostaje zawarta z dniem uiszczenia ceny  przy odbiorze).

16.   Warunki realizacji zamówień nietypowych są każdorazowo indywidulanie ustalane z Klientem. W takim przypadku Regulamin niniejszy stosuje się subsydiarnie, w zakresie w jakim nie pozostaje w sprzeczności w stosunku do indywidualnie ustalonych warunków zakupu.

 

 

§ 5. CENA I SPOSÓB ZAPŁATY

1.       Informacje o Produktach zamieszczone na stronie internetowej https://bestcena.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Cały znajdujący się w Sklepie internetowym asortyment towarów stanowi jedynie niezobowiązujące zaproszenie dla Klienta do złożenia oferty zawarcia umowy sprzedaży.

2.       Ceny podane przy Produktach na stronie https://bestcena.pl są cenami brutto wyrażonymi w polskich złotych, i zawierają podatek VAT.

3.       Ceny nie zawierają kosztów przesyłki i innych dodatkowych opłat, które każdorazowo zostaną doliczane do sumy zamawianych Produktów oraz są wskazane w trakcie składania zamówienia.

4.       Ceną ostateczną zamówienia, jest cena Produktu podana na stronie Sklepu internetowego przed złożeniem zamówienia przez Konsumenta wraz ze wszystkimi kosztami związanymi z realizacją umowy.

5.       Kupujący może wybrać następujące formy płatności za zamówione Produkty:

a)       z góry przed odbiorem zamówienia - płatność przelewem na rachunek bankowy Sprzedającego;

b)      płatność przelewem za pośrednictwem m.in. serwisu Tansferuj.pl/PayPal/PayU;

c)       płatność ratalna (przy pomocy kredytu);

d)      płatność gotówką przy odbiorze (wysyłka za pobraniem);

e)      płatność w biurze za pomocą karty płatniczej  (odbiór osobisty dla Produktów oznaczonych „outlet”).

6.       W przypadku wyboru opcji płatności z góry, Klient jest zobowiązany uiścić cenę w ciągu 7 dni od otrzymania od Sprzedającego w formie elektronicznej potwierdzenia złożenia zamówienia. W przypadku braku wpłaty za zamówienie (tj. niezaksięgowania płatności na wskazanym Klientowi rachunku bankowym) we wskazanym terminie zamówienie traktuje się jako anulowane.

7.       Klient zobowiązany jest podać prawdziwe dane.

 

 

§ 6. REALIZACJA ZAMÓWIENIA ORAZ DOSTAWA

1.       Koszty dostawy Produktów są wskazywane przy składaniu zamówienia oraz w potwierdzeniu złożeniu zamówienia przesłanemu Klientowi zgodnie z §4 ust. 12 Regulaminu.

2.       Dostawa Produktów następuje za pośrednictwem firmy kurierskiej.

3.       Kupujący może dokonać odbioru osobistego Produktów w siedzibie Administratora jedynie w zakresie Produktów z oznaczeniem „outlet’.

4.       Termin realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych licząc od dnia:

a)       zaksięgowania wpłaty Ceny ostatecznej na wskazanym Klientowi rachunku bankowym, lub

b)      potwierdzenia złożenia zamówienia przez sklep – w przypadku płatności gotówką przy odbiorze lub za pobraniem.

5.       Klient ma prawo do anulowania zamówienia w sytuacji, gdy:

a)       z przyczyn niezależnych od Sprzedającego, termin realizacji zamówienia będzie dłuższy niż wskazany w ust. 4 powyżej, o czym Kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany,

b)      złoży zamówienie na Produkty, które w momencie potwierdzenia zamówienia przez Sprzedającego stały się niedostępne (np. z uwagi na duże zainteresowanie danym Produktem w tym samym czasie). W takiej sytuacji, Sprzedający niezwłocznie powiadomi Klienta pocztą elektroniczną o przewidywanym terminie realizacji takiego zamówienia.

6.       Dostawy odbywają się w dni robocze, od poniedziałku do piątku a także w sobotę. W niedziele i wolne dni od pracy dostawy nie są realizowane.

7.       Klient winien zwrócić należytą uwagę na stan przesyłki przy jej odbiorze, w szczególności czy przesyłka nie została uszkodzona lub zniszczona. W razie wykrycia naruszenia przesyłki przed jej wydaniem, Klient uprawniony jest zażądać od przewoźnika protokolarnego ustalenia stanu przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. W przypadku braku możliwości spisania protokołu szkody, Klient powinien niezwłocznie, nie później niż w terminie 3 dni, powiadomić mailowo (na adres: [email protected]) Sprzedającego o tym fakcie oraz w terminie 7 dni przesłać Sprzedającemu listem poleconym wysłanym na adres: Bestcena.pl eshop sp. z o.o. ul. Wierzbięcice 9, 61-569 Poznań Protokół Szkody według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu wraz z dowodem zakupu. Dokonanie lub nie powyższych czynności przez Klienta nie przesądza o odpowiedzialności lub braku odpowiedzialności po stronie Sprzedawcy.

8.       Sprzedający zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, gdy nie można zweryfikować danych osoby składającej zamówienie, a także gdy zrealizowanie zamówienia jest niemożliwe, w tym w szczególności z powodu działania siły wyższej.

 

 

§ 7. ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPRZEDAJĄCEGO, UPRAWNIENIA KUPUJĄCEGO

1.       Wszystkie Produkty oferowane w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

2.       Sprzedający odpowiada wobec Klienta w ramach rękojmi za wady fizyczne lub prawne na podstawie art. 556 i następnych Kodeksu Cywilnego.

3.       W przypadku Produktów z kategorii „outlet”, ogranicza się odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi do jednego roku od dnia wydania rzeczy Klientowi.

4.       Uprawnienia z tytułu rękojmi nie ograniczają ani nie wyłączają uprawnień przysługujących Klientom na podstawie innych przepisów prawa, w tym w szczególności uprawnień z tytułu gwarancji udzielanych bezpośrednio przez producentów Produktów.

5.       Bez uszczerbku dla postanowień § 9, Klient ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 90 dni od daty zakupu, jednak pod tym warunkiem, że Produkt jest w stanie nienaruszonym, nie został uszkodzony, a telefon nie został aktywowany.  Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu W celu realizacji uprawnienia Klienta, o którym mowa powyżej, postanowienia § 9 stosuje się odpowiednio. Przy czym Klient nie będący Konsumentem ponosi koszty, o których mowa w § 9 ust. 6.

6.       W celu złożenia reklamacji należy wypełnić Formularz Reklamacyjny stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu i przesłać go do Sprzedającego na adres: Bestcena.pl eshop sp. z o.o. ul. Wierzbięcice 9, 61-569 Poznań. Kupujący może także opisać wadę bez wykorzystania formularza. Pismo reklamacyjne powinno zawierać dane Klienta składającego reklamację, datę zakupu Produktu, opis stwierdzonej wady, termin jej ujawnienia oraz preferowany przez Klienta sposób rozstrzygnięcia. Do zgłoszenia reklamacyjnego Kupujący dołączy dowód zakupu towaru w Sklepie internetowym (fakturę).

7.       Reklamacja zostanie rozpatrzona przez sprzedającego w terminie 14 dni licząc od otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego. W przypadku wskazania przez Klienta przy zgłoszeniu adresu e-mail, odpowiedź będzie przesłana na podany adres. Wszelkie informacje dotyczących złożonej reklamacji są dostępne w Dziale Reklamacji pod numerem infolinii: (61) 222 08 09 lub droga korespondencji e-mail: [email protected]

8.       Od decyzji podjętej przez dział reklamacji przysługuje wniosek do Sprzedającego o ponowne rozpatrzenie sprawy, który należy sporządzić na piśmie i przesłać do Sprzedającego na adres: Bestcena.pl eshop sp. z o.o. ul. Wierzbięcice 9, 61-569 Poznań. Wniosek zostanie rozpatrzony przez Sprzedającego w terminie 14 dni licząc od dnia otrzymania. Decyzja podjęta w tym trybie jest ostateczna.

9.       Klient będący Konsumentem ma prawo zwrócić się do stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy sprzedaży.

10.   Klient uprawniony jest do zwrócenia się do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Klientem a Sprzedającym.

11.   Klient może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Klientem będącym Konsumentem a Sprzedającym, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).

 

 

§ 8. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1.       Składając zamówienie, Klient będący osoba fizyczną, świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych przez Administratora w celu realizacji zamówienia, a także w celu obsługi ewentualnych reklamacji oraz w celu ułatwienia ewentualnych przyszłych zakupów.

2.       Dane osobowe umieszczone w bazie danych Sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też przekazywane lub udostępniane innym podmiotom, poza Sprzedawcą i przewoźnikiem, który dostarcza zamówione Produkty Klientowi. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. z dnia 2016.06.28, Dz.U. nr 2016, poz. 922). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania lub ich usunięcia.

3.       Administrator może powierzyć przetwarzanie danych osobowych podmiotowi trzeciemu w całości lub części z zachowaniem stosownych wymogów prawa.

4.       Administrator może przekazywać dane osobowe Sprzedawcy.

5.       Klient będący osobą fizyczną akceptując niniejszy Regulamin zgadza się na zbieranie i udostępnianie Administratorowi statystyk swojej obecności i aktywności w Sklepie. Dane są zbierane automatycznie i mogą zostać wykorzystane do analizy aktywności Konsumentów.

6.       W celach statystycznych oraz w celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług Sklep korzysta z informacji zapisywanych przez serwer na urządzeniu końcowym Konsumenta, które następnie są odczytywane przy każdorazowym połączeniu się przeglądarki internetowej (tzw. „cookies”). Klient może zmienić ustawienia przeglądarki, by nie akceptowała takich plików lub informowała o ich przesyłaniu w dowolnym momencie, co może jednak spowodować utrudnienia w korzystaniu z Sklepu. Korzystanie przez Klienta z przeglądarki, której ustawienia zezwalają na zapisywanie plików cookies na urządzeniu Klienta, oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie powyższych plików na tym urządzeniu Konsumenta.

 

 

§ 9. ODSTĄPIENIE OD UMOWY PRZEZ KLIENTA BĘDĄCEGO KONSUMENTEM

1.       Konsument może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, składając Sprzedającemu w terminie 14 dni licząc od dnia doręczenia mu zakupionego Produktu, stosowne oświadczenie. Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed jego upływem skierowane na adres: Bestcena.pl ul. Wierzbięcice 9, 61-569 Poznań.

2.       W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą.

3.       Jeżeli Konsument złoży oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Sprzedający przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać.

4.       Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

5.       Jeżeli Konsument w trakcie składania zamówienia wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny, niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, Sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. 

6.       Bezpośrednie koszty zwrotnego dostarczenia towaru w związku ze skorzystaniem z uprawnienia do odstąpienia od umowy przez Konsumenta ponosi Sprzedający. Konsument ma obowiązek zwrócić Produkt na koszt Sprzedawcy nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania ww. terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem.

7.       W przypadku odstąpienia Konsumenta od umowy, Sprzedający dokona zwrotu ceny oraz najtańszych zwykłych kosztów dostawy zamówienia w ciągu 14 dni od daty otrzymania oświadczenia Konsumenta. Sprzedający dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Sprzedający może się jednak wstrzymać z dokonaniem zwrotu płatności do chwili otrzymania zwrotu zakupionego Produktu.

8.       Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy stanowi Załącznik nr 5 do niniejszego regulaminu i znajduję się na stronie Sklepu oraz wysyłany jest w wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia.

9.       Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za użycie Produktów niezgodne z przeznaczeniem, niewłaściwy montaż i użytkowanie Produktów.

10.   Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:

a)       świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą (zamówienie indywidualne);

b)      świadczeń, których przedmiotem są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

 

 

§ 10. POSTANOWIENIA

SZCZEGÓLNE DOTYCZĄCE KLIENTÓW BĘDĄCYCH PRZEDSIĘBIORCAMI

1.       Z zastrzeżeniem przepisów poniższych niniejszego paragrafu, w przypadku transakcji zawieranych w Sklepie z Klientami-Przedsiębiorcami, stosuje się przepisy §§1 – 8, 11 i 12, chyba że te przepisy oraz przepisy poniższe stanowią inaczej.

2.       W przypadku transakcji zawieranych z Klientami-Przedsiębiorcami, Sprzedającym jest spółka: Bestcena LTD ozp, ul. Hradbova 19, 040 01 Kosice, NIP: SK4120074387

3.       Wyłącza się zastosowanie §7 ust. 5 niniejszego Regulaminu do transakcji zawieranych Klientami-Przedsiębiorcami.

4.       Wyłącza się odpowiedzialność z rękojmi wobec Klientów będących Przedsiębiorcami z tytułu wad fizycznych i prawnych produktów nabywanych w Sklepie. Wyłącza się także odpowiedzialność Sprzedającego za wady ukryte.

5.       Wyłącza się odpowiedzialność kontraktową za szkodę wywołaną niewykonaniem oraz nienależytym wykonaniem umowy zawartej z Klientem-Przedsiębiorcą w Sklepie.

6.       W przypadku Klientów-Przedsiębiorców dostawa produktów jest zawsze dodatkowo płatna.

7.       W przypadku omyłkowo określonej na stronach Sklepu ceny, w szczególności w sposób rażąco niski, Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia Zamówienie (oferty) Klienta-Przedsiębiorcy.

8.       Wszelkie spory z Klientami-Przedsiębiorcami, a powstałe na tle niniejszego Regulaminu będą rozstrzygane przez Sądy powszechne w Poznaniu.

 

 

§ 11. ZMIANA REGULAMINU

1.       Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w każdym czasie.

2.       Aktualny Regulamin będzie komunikowany Klientom poprzez jego umieszczenie na stronach Sklepu.

3.       W przypadku zmiany niniejszego Regulaminu zamówienia złożone przed zmianą będą realizowane zgodnie z postanowieniami Regulaminu w brzmieniu obowiązującym w dniu złożenia zamówienia przez Klienta.

 

 

§12. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.       Umowy sprzedaży zawierane są w języku polskim, a prawem właściwym do ich oceny jest wyłącznie prawo obowiązujące na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

2.       W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego.

3.       Jeśli którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu zostanie uznane za niezgodne z prawem, nieważne lub w inny sposób niewykonalne w zakresie przewidzianym przepisami prawa, to w tym zakresie zostaje ono wyłączone. W pozostałym zakresie Regulamin pozostaje w mocy.

4.       Niniejszy Regulamin dostępny jest na stronie https://bestcena.pl, w formie, która umożliwia korzystanie, odtwarzanie i utrwalanie treści Regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się Klient, a ponadto w siedzibie Administratora.

5.       Wszystkie załączniki stanowią integralną część niniejszego Regulaminu.

6.       Wszelkie spory wynikłe w związku z realizacją umów sprzedaży zawieranych pomiędzy Sprzedającym a Kupującym będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu.

 

 

OGÓLNE WARUNKI I WARUNKI HANDLOWE OFERTY GENIUS 

DLA OSÓB BĘDĄCYCH KONSUMENTAMI

 

 

1.       POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1 Niniejsze Ogólne Warunki i Warunki Handlowe Wynajmu Towarów (zwane dalej „Ogólnymi Warunkami”) regulują stosunki między Umawiającymi się Stronami, tj. BESTCENA LTD siedzibą pod adresem: Suite 2, First Floor, Kenwood House, 77A

Shenley Road, Wielka Brytania jako stroną odpowiedzialną za sprawy dotyczące BESTCENA LTD o.z.p., oddziału spółki osoby zagranicznej z siedzibą pod adresem Hradbová 19, 040 01 Košice, Republika Słowacka, numer rejestracji: 50796097, zarejestrowanym w Rejestrze Handlowym Sądu Okręgowego w Koszycach, Dział: Po, Wpis Nr: 686/V, jako wynajmującym (zwanego dalej „Wynajmującym”) oraz najemcą z drugiej strony, którym jest osoba zamawiająca usługę i konsument (zwanym dalej „Najemcą”). 

1.2 Stosunek prawny powstały na podstawie niniejszych Ogólnych Warunków i związany z czynnościami prawnymi stanowi stosunek najmu, na podstawie którego Najemca wynajmuje od Wynajmującego towary dokładnie określone w danym zamówieniu (zwanym dalej wyłącznie „Umową”), przy czym bardziej szczegółowe warunki Umowy określają niniejsze Ogólne Warunki i inne powiązane czynności prawne mające na celu zawarcie Umowy, dokonywane przez Umawiające się Strony przed zawarciem Umowy i/lub podczas zawierania Umowy. Towary oferowane do wynajęcia można wybrać, przeglądając katalog oferowanych towarów na naszej stronie internetowej https://bestcena.pl

1.3 W kwestiach związanych z zawarciem Umowy i realizacją zobowiązań wynikających z Umowy, jeżeli nie są to prawa i obowiązki, które muszą być wykonywane bezpośrednio przez Wynajmującego, Wynajmujący w Polsce jest reprezentowany przez Bestcena.pl eshop. sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu 61-568, ul. Wierzbięcice 44a , numer rejestracji: 0000464548, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda, numer telefonu: 61 227 85 20, e-mail: [email protected] (zwaną dalej „Przedstawicielem Handlowym”). 

1.4 Poprzez złożenie zamówienie (zaznaczenie pola przed wysłaniem zamówienia) Najemca potwierdza, że zapoznał się z Ogólnymi Warunkami, warunkami zamówionej usługi i/lub udzielonego upoważnienia licencyjnego oraz że akceptuje je w brzmieniu obowiązującym w momencie wysłania zamówienia, a także że będzie je stosować przy postępowaniu dotyczącym wszystkich stosunków umownych między Wynajmującym a Najemcą, które powstały za pośrednictwem dowolnej strony internetowej Wynajmującego, niezależnie od tego, czy dana strona internetowa jest administrowana bezpośrednio przez Wynajmującego, czy inną osobę w jego imieniu i/lub inną osobę w imieniu własnym na rzecz Wynajmującego (zwanej dalej „Stroną”), której treść stanowi świadczenie usług wynajmu towarów prezentowanych na Stronie oraz wszelkich stosunków pomiędzy Wynajmującym a Najemcą powstałych z chwilą zawarcia Umowy, a także realizacji wzajemnych praw i obowiązków wynikających z Umowy. Najemca otrzymuje kopię Ogólnych Warunków jako załącznik do potwierdzenia zamówienia wysłanego na adres e-mail.

1.5 Ogólne Warunki stanowią integralną część Umowy. W przypadku zawarcia przez Wynajmującego i Najemcę pisemnej Umowy, w której wyrażą oni zgodę na inne warunki niż Ogólne Warunki, postanowienia Umowy będą miały pierwszeństwo przed Ogólnymi Warunkami. W przypadku jakichkolwiek różnic między Ogólnymi Warunkami a indywidualną Umową, tekst danej Umowy będzie rozstrzygający. Stosunki prawne między Wynajmującym i Najemcą, które nie zostały wyraźnie przewidziane w niniejszych Ogólnych Warunkach ani w Umowie regulują odpowiednie przepisy prawa. 

1.6 Najemca jest świadomy, że zamawiając usługi dostępne w ofercie sklepowej Wynajmującego, nie uzyskuje żadnych praw do używania zarejestrowanych znaków towarowych, nazw handlowych, firmowych logo ani patentów Wynajmującego i Przedstawiciela Handlowego ani innych firm, chyba że w poszczególnych przypadkach odrębna umowa stanowi inaczej.

1.7 Lista rzeczy stanowiących Przedmiot Najmu na Stronie sklepu internetowego stanowi katalog zwykle dostarczanych Przedmiotów Najmu, przy czym Wynajmujący nie gwarantuje natychmiastowej dostępności wszystkich wymienionych Przedmiotów Najmu. Dostępność danego Przedmiotu Najmu zawsze może zweryfikować u Przedstawiciela Handlowego.

 

2.       DEFINICJE TERMINÓW

2.1 BESTCENA LTD ozp jest wyłącznym Wynajmującym, zgodnie z definicją zawartą w ust. 1.1 niniejszych Ogólnych Warunków, niezależnie od tego, czy w jego imieniu i na jego rzecz działa jakiś podmiot, w tym Przedstawiciel Handlowy. Prawa i obowiązki wynikające z najmu w stosunku do Najemcy są powiązane wyłącznie z Wynajmującym, niezależnie od formy pośrednictwa ani przygotowania Umowy. W związku ze świadczeniem Usług Wynajmujący może być również zwany w poszczególnych Dokumentach związanych z Umową Usługodawcą, będącym tą samą osobą co Wynajmujący.

2.2 Najemca jest osobą, która wykazała zainteresowanie usługami, korzystając z zamówienia przesłanego drogą elektroniczną na Stronie lub za pośrednictwem innej platformy elektronicznej lub internetowej bądź za pośrednictwem innego dowolnego kanału komunikacyjnego i została wprowadzona do Umowy jako Najemca. Do momentu potwierdzenia zamówienia i zawarcia Umowy Najemca zwany jest w niniejszych Ogólnych Warunkach Osobą Zainteresowaną Usługami. W związku z korzystaniem z Usług Najemca może być również zwany w poszczególnych Dokumentach związanych z Umową Klientem Usług, będącym tą samą osobą co Najemca. 

2.3     Konsumentem jest Najemca, który w momencie zawarcia Umowy nie działa w ramach swojej własnej lub innej działalności gospodarczej. 

2.4 Przedstawicielem Handlowym jest osoba, która w imieniu i na rzecz Wynajmującego lub we własnym imieniu i na rzecz Wynajmującego prowadzi odpowiednią Stronę, otrzymuje zamówienia, zawiera umowy, dokonuje odbioru realizacji Umowy ze strony Najemcy i zapewnia wykonanie obowiązków Wynajmującego wynikających z Umowy, przede wszystkim przyjmuje i obsługuje reklamacje wad Przedmiotu Najmu. Jeśli w niniejszych Ogólnych Warunkach jest mowa o Wynajmującym i coś ma zostać zrobione w stosunku do Najemcy lub Osoby Zainteresowanej Usługami, Przedstawiciel Handlowy jest upoważniony do dokonania tego w imieniu Wynajmującego. Prawa i obowiązki realizowane lub wykonywane przez Najemcę/Osobę Zainteresowaną Usługami w stosunku do Wynajmującego mogą być realizowane lub wykonywane w stosunku do Przedstawiciela Handlowego. Przedstawiciel Handlowy nie ma żadnych bezpośrednich praw ani obowiązków wynikających z Umowy w stosunku do Najemcy ani żadnej osoby trzeciej, ponieważ powstają one wyłącznie w stosunku do Wynajmującego. W związku ze świadczeniem Usług Przedstawiciel Handlowy może być również zwany w poszczególnych Dokumentach związanych z Umową Pośrednikiem Usług, będącym tą samą osobą co Przedstawiciel Handlowy.

2.5 Umawiającymi się Stronami są Wynajmujący i Najemca, którzy zawarli Umowę na podstawie Ogólnych Warunków i są związani jej treścią. 

2.6 Umowa jest umową będącą wynikiem potwierdzenia zamówienia Najemcy i jego przyjęcia przez Wynajmującego, której treścią jest wynajem odpowiednich towarów, rzeczy ruchomych lub innych materialnych lub niematerialnych wartości majątkowych, co skutkuje obowiązkiem Wynajmującego przekazania Najemcy Przedmiotu Najmu i rodzi dalsze zobowiązania zgodnie z Umową i Ogólnymi Warunkami, zaś po stronie Najemcy istnieje obowiązek przyjęcia Przedmiotu Najmu, dbania o niego i postępowania z nim zgodnie z Umową i Ogólnymi Warunkami oraz zapłaty ceny i wykonania innych zobowiązań zgodnie z Umową i Ogólnymi Warunkami. Poprzez zawarcie Umowy Wynajmujący przenosi na Najemcę prawo do korzystania z Przedmiotu Najmu w uzgodnionym terminie.

2.7 Zamówienie stanowi elektroniczną formę zamówienia usług przez Najemcę od Wynajmującego za pośrednictwem Strony lub inną formę wyrażenia woli przez Najemcę zawarcia Umowy z Wynajmującym o wyżej wymienionej treści, np. przez telefon, emailem lub za pomocą innych środków zdalnej komunikacji. W zamówieniu Najemca zobowiązuje się do należytego wywiązywania się z obowiązków zgodnie z Umową oraz potwierdza, że jest świadomy treści Umowy oraz rodzaju nawiązanego stosunku prawnego między Wynajmującym a Najemcą i że jest on zobowiązany do zapłaty ceny i kaucji. Wysyłając Zamówienie i zaznaczając odpowiednie pole w Zamówieniu, Najemca jednocześnie potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszych Ogólnych Warunków, przeczytał je i zrozumiał oraz zobowiązuje się do ich przestrzegania. 

2.8 Usługa jest usługą świadczoną przez Wynajmującego na rzecz Najemcy w oparciu o Umowę, której treścią jest wynajęcie Przedmiotu Najmu oraz inne dodatkowe usługi ponadstandardowe i usługi premium, o ile Najemca je zamówił i terminowo za nie zapłacił. 

2.9 Przedmiotem Najmu są towary, rzeczy ruchome lub inne majątkowe wartości materialne lub niematerialne, które można określić i które mogą być Przedmiotem Najmu, tak aby nie było wątpliwości co do ich charakteru i określenia. Przedmiotem Najmu w związku z konkretną umową jest zawsze Przedmiot Najmu określony w odpowiednim Zamówieniu Najemcy, wobec którego Najemca okazał swoje zainteresowanie na Stronie poprzez Zamówienie oraz jego wysłanie do Wynajmującego. 

2.10 Sprzedaż w związku z Umową oznacza zawsze sprzedaż Usługi, niezależnie od tego, czy termin ten jest używany w jakimkolwiek znaczeniu i kontekście w odniesieniu do Najemcy oraz niezależnie od środków komunikacji.

2.11 Zakup w związku z Umową oznacza zawsze zakup Usługi, niezależnie od tego, czy termin ten jest używany w jakimkolwiek znaczeniu i kontekście w odniesieniu do Najemcy oraz niezależnie od środków komunikacji.

2.12 Towary zawsze oznaczają Przedmiot Najmu i są wynajmowane Najemcy zgodnie z warunkami Umowy, tj. obiekt najmu. Towary mogą być również określane w związku z Umową jako Produkty, ale zawsze uznaje się je za Towary lub Przedmiot Najmu.

2.13 Ilość Towarów to ilość, wolumen lub liczba wynajmowanych obiektów lub liczba obiektów najmu, które Najemca zamówił i które stanowią Przedmiot Najmu.

2.14 Data na dokumentach wystawionych w związku z Umową jest datą, od której Umowa staje się ważna, gdy Najemca przyjmuje Przedmiot Najmu, czyli jest to inna data niż data Zamówienia.

2.15 Cena jest kwotą czynszu, która musi zostać zapłacona przez Najemcę za korzystanie z Przedmiotu Najmu w oparciu o Umowę z Wynajmującym w trybie i na warunkach określonych w Umowie i Ogólnych Warunkach. Cena jest również opłatą za wszystkie Usługi wykorzystywane przez Najemcę i świadczone przez Wynajmującego. Cena za wynajem Przedmiotu Najmu wynosi 0,02 EUR rocznie (o ile nie ustalono inaczej) w okresie obowiązywania Umowy, przy czym Ceny za wynajem są zawarte w fakturze wystawionej przez Wynajmującego, która zostaje dostarczona Najemcy w sposób określony w Ogólnych Warunkach. Cena jest zawsze rozumiana jako Kaucja, tj. pierwsza płatność dokonywana przez Najemcę lub Klienta Usług na rzecz Wynajmującego.

2.16 Kaucja jest to kwota, którą Najemca musi wpłacić Wynajmującemu przy zawieraniu Umowy i która służy wyłącznie jako zabezpieczenie w przypadku zdarzeń nadzwyczajnych, które mogą, ale nie muszą zaistnieć w przyszłości w okresie obowiązywania umowy (np. uszkodzenie, utrata lub inna deprecjacja Przedmiotu Najmu). Kaucja jest kwotą podlegającą zwrotowi, jeśli zostały spełnione warunki Umowy i Ogólne Warunki. Kaucja jest otrzymywana bezpośrednio przez Wynajmującego lub przez Przedstawiciela Handlowego w imieniu i na rzecz Wynajmującego lub przez osobę trzecią w imieniu i na rzecz Wynajmującego, przez Przedstawiciela Handlowego lub osobę trzecią. Wysokość kaucji jest określana przez Wynajmującego lub przez Przedstawiciela Handlowego lub osobę trzecią wyznaczoną przez Wynajmującego, a jej wstępna kwota jest podana w katalogu towarów, zaś ostateczna kwota podana w potwierdzeniu Zamówienia. Po otrzymaniu kaucji Wynajmujący wystawia Najemcy pisemne potwierdzenie, które może być również zwane fakturą.

2.17 Łączna Kwota w odniesieniu do dokumentów wystawionych przez Najemcę rozumiana jest jako suma wpłaconych Kaucji.

2.18 Adres Dostawy to miejsce odbioru i dostawy Przedmiotu Najmu do Najemcy zgodnie z Umową, określone przez Najemcę w Zamówieniu.

2.19 Przejęcie Towarów oznacza moment przekazania Przedmiotu Najmu Najemcy i jego przejęcia na podstawie Umowy.

2.20 Gwarancja jest to okres gwarancji, podczas którego Wynajmujący odpowiada za wady Przedmiotu Najmu na warunkach określonych w niniejszych Ogólnych Warunkach.

2.21 Faktura oznacza każdy dokument, który w tym przypadku niekoniecznie musi być dokumentem fiskalnym, ale może być również potwierdzeniem wpłaty Kaucji lub innej odpowiedniej kwoty związanej ze świadczeniem Usług.

2.22 Rejestracja Najemcy jest działaniem Najemcy, na podstawie którego Najemca tworzy na Stronie własne konto, które zapewnia mu stały dostęp do wszystkich informacji związanych z Umową i umożliwia mu komunikowanie się w sprawach Umowy oraz innych zamówień z Wynajmującym przy pomocy własnego konta. Rejestracja Najemcy jest dobrowolna. Konto Najemcy zawiera skrzynkę na dokumenty, w którym Wynajmujący przekazuje Najemcy różne powiadomienia i inne informacje oraz dokumenty, zgodnie z niniejszymi Ogólnymi Warunkami. 

2.23 Warunki Gwarancji są to warunki określające wzajemne prawa i obowiązki Wynajmującego i Najemcy i wiążące się z egzekwowaniem wzajemnych obowiązków dotyczących właściwości jakościowych Przedmiotu Najmu od momentu zawarcia Umowy do jej rozwiązania, przede wszystkim w zakresie wad, które mogą zaistnieć w Przedmiocie Najmu w okresie obowiązywania Umowy. Warunki Gwarancji określają szczegółowe zasady dotyczące głównie odpowiedzialności za wady Przedmiotu Najmu, które wystąpiły w Przedmiocie Najmu po zawarciu Umowy oraz sposobu usunięcia lub naprawy tych wad, oraz podmiot ponoszący koszty ich usunięcia lub naprawy. 

2.24 Strona jest to strona internetowa, platforma lub inne rozwiązanie elektroniczne, które może być wykorzystywane do publikowania katalogu Przedmiotów Najmu, zamawiania Usług i zawierania Umów lub wykonywania innych praw i obowiązków w czasie trwania Umowy. Strona jest to dowolne rozwiązanie zgodne z poprzednim zdaniem, niezależnie od tego, kto prowadzi Stronę, czy sam Wynajmujący, czy osoba trzecia lub Przedstawiciel Handlowy w swoim imieniu i na swoją rzecz lub osoba trzecia lub Przedstawiciel handlowy w swoim imieniu i na rzecz Wynajmującego. 

2.25 Katalog Towarów jest to oferta towarów i innych Przedmiotów Najmu, zawierająca szczegółowe parametry techniczne i inne informacje, które są objęte Usługą i są przeznaczone dla Osób Zainteresowanych Usługami i Przedmiotami Najmu za pośrednictwem Usługi. 

2.26 Komunikacja Elektroniczna jest to komunikacja pomiędzy Wynajmującym lub Przedstawicielem Handlowym lub osobą trzecią wyznaczoną przez Wynajmującego, która zawsze działa w imieniu Wynajmującego a Osobą Zainteresowaną Usługami oraz zainteresowaną zostaniem Najemcą w wyniku zawarcia Umowy. Komunikacja Elektroniczna zawsze odbywa się za pomocą elektronicznego doręczenia dokumentów, informacji lub powiadomień na kontaktowy adres e-mailowy Najemcy lub na konto Najemcy utworzone przez niego przy Rejestracji Najemcy. W ten sposób spełniony jest warunek formy pisemnej i obie strony to akceptują. Wypełnienie i wysłanie formularza na Stronie ma charakter pisemnego powiadomienia. Komunikacja między Umawiającymi się Stronami może w wyjątkowych przypadkach mieć miejsce w formie pism dostarczonych na adres korespondencyjny drugiej Strony, jeżeli wymaga tego odpowiedni przepis prawa. Po zawarciu Umowy i przesłaniu Zamówienia Najemca zobowiązany jest do utworzenia własnego konta poprzez Rejestrację Najemcy lub podania kontaktowego adresu e-mailowego. 

2.27 Organ Nadzorczy jest to podmiot, który sprawuje nadzór nad działalnością Wynajmującego w związku ze świadczeniem Usług, który określony jest w odpowiednich przepisach europejskiego ustawodawstwa i krajowych regulacjach dotyczących kontroli na rynku wewnętrznym, którym to organem na terytorium Republiki Słowackiej, pod którego jurysdykcją podlega Wynajmujący jest wyłącznie następujący organ: Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) – Słowacka Inspekcja Handlowa, SOI Inspektorat dla regionu Koszyce, Vrátna č. 3, 04379 Košice, tel. č. 421556220781. 

 

3.       SPOSÓB ZAWARCIA UMOWY 

3.1 Umowa zostaje zawarta poprzez wiążące przyjęcie przez Wynajmującego propozycji zawarcia Umowy ze strony Najemcy w formie wiadomości e-mail wysłanej do Najemcy na jego adres e-mailowy podany w Zamówieniu i/lub w formie formularza wypełnionego i wysłanego przez Najemcę na Stronie i/lub w formie zamówienia telefonicznego Najemcy skierowanego do Wynajmującego lub do osób, które działają w jego imieniu i na jego rzecz (dalej zwane wyłącznie „Zamówieniem”). Zamówienie musi zawierać wszystkie obowiązkowe dane, które wynikają z formularza Zamówienia zwartego na Stronie. Osoba Zainteresowana Usługami ponosi odpowiedzialność za poprawność i aktualność informacji. 

3.2 Przed wysłaniem Zamówienia Osoba Zainteresowana Usługami zobowiązana jest do zaznaczenia odpowiedniego pola i wyrażenia zgody na niniejsze Ogólne Warunki i jest zobowiązana do zapoznania się z nimi i ich przeczytania. Osoba Zainteresowana Usługami może jednocześnie zaznaczyć pole w celu otrzymywania newslettera informującego o Usługach Wynajmującego, a także zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych Wynajmującego, Przedstawiciela Handlowego i osób trzecich. Osoba Zainteresowana Usługami może w dowolnym momencie wycofać zgodę wyrażoną zgodnie z powyższym zdaniem, korzystając z wniosku przesłanego na adres e-mailowy Dostawcy Strony. 

3.3 Potwierdzenie przesłane e-mailem przez Wynajmującego do Najemcy stanowi wiążące przyjęcie Zamówienia i oznacza przyjęcie jego Zamówienia po uprzednim otrzymaniu Zamówienia przez Wynajmującego i po sprawdzeniu dostępności Przedmiotu Najmu, którego Zamówienie dotyczy, jak również terminu wydania Przedmiotu Najmu, wysokości Kaucji i innych parametrów Przedmiotu Najmu w celu umożliwienia pełnego przyjęcia Zamówienia (dalej zwane „Potwierdzeniem Zamówienia”). W przypadku określenia wyższej kwoty Kaucji niż kwota zawarta w Katalogu Towarów, przed wysłaniem Zamówienia Wynajmujący zobowiązany jest do uzyskania zgody od Osoby Zainteresowanej Usługami na zmianę kwoty Kaucji przed Potwierdzeniem Zamówienia. Dopiero po zatwierdzeniu przez Osobę Zainteresowaną Usługami zmienionej kwoty Kaucji i późniejszym Potwierdzeniu Zamówienia (akceptacji) ze strony Wynajmującego, stosunek umowny uznaje się za zawarty. Wszystkie ceny na Stronie zawierają podatek VAT niezależnie od tego, czy Cena podlega VAT, czy nie. Automatyczne powiadomienie ze strony Wynajmującego o przyjęciu Zamówienia do elektronicznego systemu Wynajmującego, które zostaje wysłane na adres e-mailowy Osoby Zainteresowanej Usługami niezwłocznie po przesłaniu Zamówienia nie jest uważane za wiążące Potwierdzenie Zamówienia; takie powiadomienie służy wyłącznie celom informacyjnym i powiadamia Osobę Zainteresowaną Usługami o otrzymaniu Zamówienia. Wszelkie inne informacje dotyczące Zamówienia zostaną w razie potrzeby przesłane na adres emailowy Osoby Zainteresowanej Usługami i Najemcy. 

3.4 Potwierdzenie Zamówienia obejmuje głównie informacje o nazwie oraz specyfikację Przedmiotu Najmu, którego wynajem jest przedmiotem Umowy, informacje o kwocie Kaucji i/lub Cenie dodatkowych Usług i najmu, informacje o terminie wydania Przedmiotu Najmu, nazwę i informację o miejscu, w którym ma zostać wydany Przedmiot Najmu oraz informację o cenie, warunkach i sposobie transportu Przedmiotu Najmu do uzgodnionej lokalizacji dostawy, informacje o Wynajmującym (nazwa firmy, siedziba, numer rejestracyjny, numer wpisu w Rejestrze Handlowym, itp.) i inne informacje. 

3.5 Osoba Zainteresowana Usługami i/lub Najemca może dostarczyć Wynajmującemu zawiadomienie o anulowaniu Zamówienia w ciągu 24 godzin od dostarczenia Zamówienia, e-mailem lub telefonicznie. Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca zobowiązani są do podania w zawiadomieniu o anulowaniu zamówienia: imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz opisu Przedmiotu Najmu. W przypadku anulowania Zamówienia Wynajmujący nie obciąży Osoby Zainteresowanej Usługami żadnymi opłatami związanymi z anulowaniem Zamówienia. 

3.6 Informacje podane w dokumencie fiskalnym (fakturze) mogą zostać zmienione jedynie w przypadku, gdy Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca nie otrzymali Przedmiotu Najmu i nie wpłacili Kaucji. 

3.7 Jeżeli Osoba Zainteresowana Usługami zleci Usługę w sposób sprzeczny z niniejszymi Ogólnymi Warunkami lub warunkami odpowiedniej oferty specjalnej, Wynajmujący ma prawo do anulowania Zamówienia Osoby Zainteresowanej Usługami. Osoba Zainteresowana Usługami nie jest automatycznie uprawniona do świadczenia Usług i zawarcia Umowy, a Wynajmujący może odmówić zawarcia Umowy, jeżeli ma to uzasadnienie ze strony Wynajmującego. Osoba Zainteresowana Usługami zostanie powiadomiona o anulowaniu lub odmowie realizacji Zamówienia e-mailem, a w przypadku płatności Ceny i/lub Kaucji lub jej części, środki te zostaną zwrócone w ciągu 14 dni na wskazany przez nią rachunek, o ile nie uzgodniono inaczej z Wynajmującym. 

3.8 Umowa zostaje zawarta z chwilą Potwierdzenia Zamówienia, wydania Przedmiotu Najmu i złożenia Kaucji przez Najemcę Wynajmującemu. 

3.9 Wygenerowana Umowa może zostać zmieniona wyłącznie na podstawie pisemnego porozumienia między Umawiającymi się Stronami, chyba że niniejsze Ogólne Warunki wyraźnie jednoznacznie stanowią inaczej lub jeżeli Umawiające się Strony postanowią inaczej, w którym to przypadku zmiany danego Zamówienia można dokonać również telefonicznie lub droga e-mailową. 

3.10 Zawarta Umowa jest archiwizowana przez Wynajmującego przez okres co najmniej pięciu lat od jej zawarcia, maksymalnie przez okres zgodny z odpowiednim regulacjami prawnym, w celu jej skutecznego wykonania, przy czym nie jest ona dostępna dla osób trzecich, które w niej nie uczestniczą. Informacje o poszczególnych etapach technicznych prowadzących do zawarcia Umowy jasno wynikają z niniejszych Ogólnych Warunków, w których proces ten jest opisany w zrozumiały sposób. Najemca ma możliwość sprawdzenia lub poprawienia Zamówienia przed jego wysłaniem. Niniejsze Ogólne Warunki są dostępne na poszczególnych Stronach internetowych, dlatego też możliwa jest ich archiwizacja i powielanie przez Najemcę. Koszty skorzystania ze środków zdalnej łączności (telefon, internet, itp.) w celu złożenia Zamówienia są w zwykłej wysokości, w zależności od taryfy za usługi telekomunikacyjne wykorzystanej przez Najemcę. Jeżeli Najemca zamawia Usługi, tym samym wyraża zgodę na świadczenie takich Usług przed upływem przewidzianego prawem okresu do odstąpienia od umowy.

3.11 Częścią procesu wysyłania Zamówienia może być decyzja Osoby Zainteresowanej Usługami o dokonaniu Rejestracji Najemcy w systemie Wynajmującego, co ułatwia realizację dalszych Zamówień Osoby Zainteresowanej Usługami oraz wzajemną komunikację między Wynajmującym i Najemcą w okresie obowiązywania Umowy. Poprzez Rejestrację Najemcy Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca wyraźnie akceptuje, że wszelka komunikacja pomiędzy Wynajmującym a Najemcą w okresie obowiązywania Umowy będzie prowadzona za pośrednictwem konta lub skrzynki pocztowej, która jest częścią konta Najemcy w systemie Rejestracji Najemcy. Różne powiadomienia, dokumenty i pisma mogą być dostarczane poprzez dostarczenie do skrzynki pocztowej w ramach konta Najemcy, na co Najemca wyraża wyraźną zgodę i jest świadomy faktu, że konto służy również do dostarczania dokumentów i powiadomień. Podczas dokonywania Rejestracji Najemcy, Najemca jest informowany o wszelkich kwestiach i zaznajamiany z wszelkimi informacjami. Najemca może aktywować tak zwane powiadomienie o otrzymaniu wiadomości w skrzynce z dokumentami, które przesyła informację o doręczeniu wiadomości do skrzynki pocztowej lub o złożeniu dokumentu lub powiadomienia w skrzynce pocztowej na adres e-mailowy Najemcy. Najemca powinien mieć na uwadze, że dokumenty w skrzynce pocztowej są archiwizowane przez maksymalnie 90 dni i po tym czasie zostają one automatycznie usunięte. Najemca jest zobowiązany do zarchiwizowania tych dokumentów we własnym centrum przechowywania danych, w przeciwnym razie nie będzie mógł on wrócić do tych dokumentów i zapoznać się z ich treścią po upływie 90 dni. 

 

4.      PRAWA I OBOWIĄZKI WYNAJMUJĄCEGO

4.1     Wynajmujący jest wyłącznym właścicielem Przedmiotu Najmu.

4.2 Wynajmującemu przysługuje prawo do zapłaty Ceny za Usługę i Kaucji w wysokości określonej w Umowie. 

4.3 Wynajmujący jest zobowiązany do przekazania Przedmiotu Najmu w stanie umożliwiającym jego użytkowanie, jaki wynika z jego charakteru oraz do utrzymania go w takim stanie również w trakcie trwania Umowy, chyba że niniejsze Ogólne Warunki stanowią inaczej. 

4.4 Wynajmujący zezwala Najemcy na korzystanie z Przedmiotu Najmu bez przerw i ograniczeń, z wyjątkiem zasad użytkowania określonych w Umowie i Ogólnych Warunkach. 

4.5 Wynajmujący jest zobowiązany do wykonywania napraw Przedmiotu Najmu, za które nie odpowiada Najemca, a które należy wykonać w celu utrzymania Przedmiotu Najmu w stanie zgodnym z jego uzgodnionym przeznaczeniem.

4.6 Wynajmujący zobowiązuje się do dostarczenia Najemcy wszystkich dokumentów, pism i informacji niezbędnych do właściwego korzystania z Przedmiotu Najmu i wykonywania obowiązków Najemcy zgodnie z Umową i odpowiednimi przepisami prawa.

4.7 Wynajmujący zastrzega sobie prawo do ingerencji w razie potrzeby w treść Strony, w tym zmiany oferty Katalogu Towarów i poszczególnych Usług, a także niniejszych Ogólnych Warunków bez uprzedniej zgody lub powiadomienia Najemcy. 

4.8 Wynajmujący jest uprawniony do ograniczenia, przerwania lub zaprzestania świadczenia Usług ze względów operacyjnych leżących po stronie Wynajmującego, w tym do zablokowania dostępu do Usług, np. z powodu konieczności zarządzania treścią lub naprawy i utrzymywania treści Strony, niewłaściwego korzystania z Usług lub poważnego naruszenia obowiązków wynikających z Umowy, Ogólnych Warunków lub zobowiązań prawnych osoby trzeciej, Najemcy lub Osoby Zainteresowanej Usługami bez uprzedniej zgody i powiadomienia Najemcy/Osoby Zainteresowanej Usługami. 

4.9 Wynajmujący ma prawo do zmiany treści Strony według własnego uznania, usunięcia części treści lub całkowitego wstrzymania funkcjonowania Strony bez uprzedniej zgody lub powiadomienia Najemcy/Osoby Zainteresowanej Usługami. Dostęp Najemcy do treści Strony, jego konta i Usług może zostać na stałe lub czasowo zablokowany; pozostaje to bez wpływu na zobowiązanie Najemcy do należytego wywiązywania się z obowiązków wynikających z Umowy. 

4.10 Wynajmujący jest uprawniony do anulowania każdego Zamówienia z powodu niedostępności Przedmiotu Najmu lub jeżeli Wynajmujący nie jest w stanie zapewnić Najemcy Przedmiotu Najmu lub Usługi, w tym z powodu niemożności przekazania Przedmiotu Najmu w terminie i na warunkach cenowych oszacowanych w ofercie w Katalogu Towarów. Osoba zainteresowana Usługami zostanie bezzwłocznie poinformowana o anulowaniu Zamówienia telefonicznie lub e-mailem. 

 

5.       PRAWA I OBOWIĄZKI NAJEMCY

5.1 Najemca zobowiązany jest zapoznać się z niniejszymi Ogólnymi Warunkami, zasadami korzystania z Przedmiotu Najmu, szczegółowymi procedurami zamawiania Usług i zawierania Umowy przed okazaniem zainteresowania Usługami.

5.2 Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za treść danych podanych przez niego w Zamówieniu, które muszą być prawdziwe i kompletne i nie mogą być sprzeczne z przepisami prawa, dobrymi obyczajami oraz nie mogą ingerować w prawa i chronione interesy Wynajmującego i osób trzecich. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za korzystanie ze Strony i działania na Stronie, a także za Usługi online wykorzystane przez niego przed zawarciem Umowy oraz wykorzystywane w trakcie trwania Umowy. 

5.3 Najemca jest zobowiązany do poinformowania Wynajmującego bez zbędnej zwłoki o wszelkich zmianach swoich danych, które podał w Zamówieniu, przede wszystkim o zmianie adresu e-mailowego, w przeciwnym razie będzie on ponosił pełną odpowiedzialność i ryzyko związane z ewentualnym brakiem dostarczenia powiadomień i dokumentów od Wynajmującego. W przypadku, gdy Najemca nie poinformuje Wynajmującego o zmianie informacji lub jeśli poda nieprawdziwe lub niekompletne informacje przy składaniu Zamówienia, pierwotna informacja przekazana przez Osobę Zainteresowaną Usługami/Najemcę jest wiążąca dla Wynajmującego. 

5.4 Najemca zobowiązany jest do wykonania kopii zapasowej wszystkich informacji i dokumentów objętych treścią Rejestracji Najemcy, na jego koncie oraz dotyczących całego stosunku umownego (faktury, zamówienie, potwierdzenia zamówień, dane osobowe, itp.).

5.5 Najemca wyraża zgodę na otrzymywanie wszelkich informacji od Wynajmującego o stosunku umownym na swój adres e-mailowy podany w Zamówieniu lub na swoje konto na Stronie, utworzone przez Najemcę. 

5.6 Najemca zobowiązany jest do należytego przejęcia przedstawionego Przedmiotu Najmu i do potwierdzenia jego przejęcia. 

5.7 Najemca jest zobowiązany do zapłaty Ceny za Usługi oraz Kaucji w prawidłowy i terminowy sposób. 

5.8 Najemca jest uprawniony do korzystania z Przedmiotu Najmu w okresie obowiązywania Umowy w sposób zgody z przeznaczeniem Przedmiotu Najmu. Najemca nie może korzystać z Przedmiotu Najmu w celu, który jest sprzeczny z jego przeznaczeniem technicznym lub celem, dla którego Przedmiot Najmu został wytworzony, określonym przez producenta. 

5.9 Najemca nie jest uprawniony do zbywania, wynajmowania ani wypożyczania Przedmiotu Najmu innym osobom bez uprzedniej pisemnej zgody Wynajmującego. Jeżeli Najemca odda Przedmiot Najmu osobie trzeciej do korzystania, odpowiada on za jego użytkowanie tak, jakby sam korzystał z Przedmiotu Najmu i ponosi ryzyko i odpowiedzialność związane z ewentualnym wystąpieniem usterki w Przedmiocie Najmu. 

5.10 Najemca zobowiązany jest do unikania korzystania z Przedmiotu Najmu w sposób powodujący poważne szkody, przede wszystkim w drodze narażenia Przedmiotu Najmu na nieodpowiednie warunki zewnętrzne. Najemca jest zobowiązany do dbania o Przedmiot Najmu, aby nie został on skradziony, zgubiony, uszkodzony ani zniszczony. Ubezpieczenie Przedmiotu Najmu przed zgubieniem, uszkodzeniem i zniszczeniem ponosi w całości Najemca na własny koszt. 

5.11 Najemca nie ma prawa w żaden sposób ingerować w Przedmiot Najmu ani dokonywać zmian w Przedmiocie Najmu, jego modyfikacji i napraw. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad Przedmiotu Najmu, Najemca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie Wynajmującego i/lub Przedstawiciela Handlowego oraz wskazać, jakie usterki wystąpiły w Przedmiocie Najmu i umożliwić kontrolę Przedmiotu Najmu, jeżeli Wynajmujący/Przedstawiciel Handlowy wyraźnie nie określi żadnego innego sposobu ustalenia i usunięcia wady, np. zgodnie z instrukcjami dotyczącymi postępowania zgodnie z Procedurą Gwarancyjną.

5.12 Najemca jest zobowiązany do dbania o Przedmiot Najmu i właściwego troszczenia się o niego oraz zapewnienia zwykłej konserwacji Przedmiotu Najmu zgodnie z procedurami producenta określonymi dla Przedmiotu Najmu. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność, jeżeli korzysta z Przedmiotu Najmu w sposób wykraczający poza zalecenia i instrukcje producenta danego Przedmiotu Najmu lub gdy Przedmiot Najmu jest wykorzystywany do innego celu niż zamierzony. 

5.13 Najemca zobowiązany jest do poinformowania Wynajmującego o wszystkich faktach związanych z Przedmiotem Najmu i Usługami, które mogą mieć znaczenie dla korzystania z Przedmiotu Najmu i właściwego świadczenia Usług. Najemca jest przede wszystkim zobowiązany do poinformowania Wynajmującego do 15 lutego każdego roku kalendarzowego obowiązywania Umowy o stanie technicznym Przedmiotu Najmu według stanu na koniec poprzedniego roku kalendarzowego, poprzez wypełnienie formularza, który można znaleźć na Stronie lub poprzez wydrukowanie i dostarczenie wypełnionego formularza na adres Przedstawiciela Handlowego. Najemca jest jednocześnie zobowiązany do poinformowania Wynajmującego lub Przedstawiciela Handlowego bez zbędnej zwłoki o zmianie danych identyfikacyjnych, w szczególności adresu i adresu elektronicznego. 

5.14 Minimalny okres obowiązywania zobowiązań Najemcy wynikający z Umowy i niniejszych Ogólnych Warunków jest terminem realizacji umowy, określonym w niniejszych Ogólnych Warunkach oraz w Umowie. 

 

6.      WARUNKI DOSTAWY PRZEDMIOTU NAJMU

6.1 Wynajmujący zobowiązuje się do prawidłowego i terminowego świadczenia Usług, zgodnie z wymaganiami określonymi w Zamówieniu Osoby Zainteresowanej Usługami, jeżeli nie są one sprzeczne z postanowieniami Ogólnych Warunków, a Umowa nie stanowi inaczej.

6.2 Wynajmujący w Umowie zobowiązuje się do oddania Przedmiotu Najmu Najemcy do czasowego korzystania w ramach ogólnego celu, do którego Przedmiot Najmu jest przeznaczony oraz w stanie umożliwiającym jego prawidłowe użytkowanie, a Najemca zobowiązuje się zapłacić Wynajmującemu Cenę i wpłacić uzgodnioną Kaucję.

6.3     W oparciu o Umowę Najemca uprawniony jest do właściwego korzystania z Przedmiotu Najmu w sposób umiarkowany, uwzględniający charakter i funkcję Przedmiotu Najmu. 

6.4 Przedmiot Najmu jest wynajmowany zgodnie z prezentowanymi modelami, katalogami, kartami rodzajowymi i wzornikami Wynajmującego umieszczonymi na Stronie. 

6.5 Wynajmujący jest zobowiązany do realizacji Zamówienia Osoby Zainteresowanej Usługami i do przekazania Przedmiotu Najmu w ciągu 30 dni od Potwierdzenia Zamówienia, a Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca akceptuje ten okres dostawy bez zastrzeżeń. 

         6.6     Wynajmujący zapewnia następujące sposoby wydania Przedmiotu Najmu: 

 • odbiór osobisty,
 • dostawa za pośrednictwem usługi transportowej, - dostawa kurierem,  - dostawa za pośrednictwem poczty na adres lub do placówki pocztowej. 

Indywidualne sposoby transportu są zapewniane zgodnie z aktualną dostępnością usług oraz z uwzględnieniem pojemności i opcji zasięgu zbiornika. Wszystkie oferowane sposoby transportu i ich aktualne ceny zawarte są w Cenniku Usług. 

6.7 Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca są zobowiązani do przejęcia Przedmiotu Najmu w miejscu wskazanym w Potwierdzeniu Zamówienia. Jeżeli Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca nie przejmą Przedmiotu Najmu bez uprzedniego pisemnego odstąpienia od Umowy w ciągu pięciu dni roboczych po upływie terminu określonego w Umowie lub Potwierdzeniu Zamówienia, Wynajmujący jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania za poniesione szkody w wysokości rzeczywistych kosztów poniesionych na skutek nieudanej dostawy Zamówienia. Po upływie pięciu dni od dnia, w którym Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca byli zobowiązani do przejęcia Przedmiotu Najmu, Wydzierżawiający jest uprawniony do odstąpienia od Umowy i zaoferowania Przedmiotu Najmu osobie trzeciej. 

6.8 Wynajmujący jest upoważniony do zaproszenia Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy do przejęcia Przedmiotu Najmu przed upływem terminu ustalonego w Umowie. 

6.9 Prezentacja Przedmiotu Najmu na dowolnej Stronie obsługiwanej przez Wynajmującego lub osobę trzecią ma jedynie charakter poglądowy. Przedstawienie odcieni kolorów zależny między innymi od jakości używanego monitora lub innego urządzenia. 

6.10 Miejscem przejęcia Przedmiotu Najmu jest zawsze miejsce wskazane przez Najemcę w Potwierdzeniu Zamówienia, chyba że Umawiające się Strony uzgodnią inaczej w Umowie. 

6.11 Jeżeli Wynajmujący przewiezie Przedmiot Najmu do Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy, do miejsca wskazanego w Umowie, Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca zobowiązani są osobiście przejąć Przedmiot Najmu lub zorganizować przejęcie Przedmiotu Najmu przez osobę trzecią upoważnioną pod ich nieobecność do przejęcia Przedmiotu Najmu określonego w Umowie oraz do podpisania protokołu/potwierdzenia dostawy i przejęcia Przedmiotu Najmu. Osoba trzecia upoważniona do przejęcia Przedmiotu Najmu określonego w Umowie zobowiązana jest do przedstawienia Wynajmującemu oryginału lub kopii Umowy i dokumentu potwierdzającego zapłatę Ceny i Kaucji oraz pisemnego pełnomocnictwa. Jeśli konieczne jest ponowne wydanie Przedmiotu Najmu z powodu nieobecności Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy w miejscu określonym w Umowie, wszystkie poniesione koszty zostaną pokryte przez Osobę Zainteresowaną Usługami/Najemcę, w szczególności koszty ponownego dostarczenia Przedmiotu Najmu do miejsca dostawy określonego w Umowie. 

6.12 Najemca zobowiązany jest do sprawdzenia przesyłki, czyli Przedmiotu Najmu, a także jej opakowania niezwłocznie po dostawie. Jeśli Najemca stwierdzi, że Przedmiot Najmu lub jego opakowanie zostały uszkodzone mechanicznie, jest zobowiązany zgłosić ten fakt przewoźnikowi i w jego obecności sprawdzić stan Przedmiotu Najmu. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia Przedmiotu Najmu w chwili jego przejęcia przez Najemcę, jest on zobowiązany do wypełnienia protokołu o zakresie i charakterze uszkodzenia (protokół szkody) Przedmiotu Najmu bezpośrednio po jego przejęciu, którego poprawność zostanie potwierdzona przez przewoźnika. Na podstawie przygotowanego protokołu dostarczonego do Wynajmującego, Wynajmujący może po rozliczeniu zaistniałej szkody z przewoźnikiem usunąć braki Przedmiotu Najmu, obniżyć Cenę, a w przypadku nieusuwalnej wady Wynajmujący może dostarczyć Najemcy nowy Przedmiot Najmu.

6.13 Po dostarczeniu przesyłki przez przewoźnika i wykryciu uszkodzonego lub zniszczonego opakowania, uszkodzenia powodującego utratę zawartości, zalecamy nieodbieranie przesyłki lub rozwiązanie problemu bezpośrednio na miejscu z pracownikiem firmy transportowej lub pracownikiem poczty, sporządzając protokół szkody. W przypadku przejęcia i następnie odkrycia uszkodzonego lub zniszczonego opakowania, bądź uszkodzenia powodującego utratę zwartości, prosimy o zgłoszenie zdarzenia w biurze przewoźnika najpóźniej w ciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki. W celu sporządzenia protokołu szkody dla uszkodzonego produktu konieczne jest opakowanie przesyłki, dokument przejęcia przesyłki oraz dokument zakupu - faktura. Można poinformować nas o sporządzeniu protokołu szkody, przesyłając informację na adres e-mail określony w ust. 1.3. 

6.14 Usterki wynikające z mechanicznego uszkodzenia Przedmiotu Najmu, które nie było oczywiste przy przejęciu przesyłki muszą zostać zgłoszone niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki, najpóźniej w ciągu 24 godzin od dostawy towaru. Konieczne jest udowodnienie, że uszkodzenia mechanicznego nie można było wykryć nawet przy dokładnym sprawdzeniu produktu. Nie można dochodzić roszeń powstałych w wyniku stwierdzonych później usterek Przedmiotu Najmu, jeżeli nie udowodniono, że zaistniałe usterki wystąpiły w Przedmiocie Najmu już w momencie jego przejęcia od przewoźnika. Przed pierwszym użytkowaniem Najemca musi zapoznać się z warunkami korzystania z Przedmiotu Najmu podanymi przez producenta, w tym instrukcją obsługi i konsekwentnie postępować zgodnie z tymi informacjami. 

6.15 Najemca ma prawo sprawdzić kompletność opakowania przy przejęciu Przedmiotu Najmu (osobistym i nieosobistym). W przypadku dostawy przesyłką kurierską i w przypadku stwierdzenia uszkodzenia i/lub niekompletności Przedmiotu Najmu w momencie przejęcia, Najemca zobowiązany jest niezwłocznie sporządzić na miejscu protokół szkody dotyczący niekompletności opakowania. Późniejsze reklamacje tego rodzaju wady będą przyjmowane tylko wtedy, gdy Najemca udowodni, że Przedmiot Najmu był wadliwy w momencie przejęcia. W przypadku odbioru osobistego Najemca zobowiązany jest do sprawdzenia zawartości opakowania, ponieważ w przypadku dodatkowego zgłoszenia reklamacji z tytułu wad Przedmiotu Najmu będzie musiał on udowodnić niekompletność opakowania przy jego przejęciu. 

6.16 W przypadku osobistego odbioru Przedmiotu Najmu należy przedstawić dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport).

6.17 W przypadku niedoręczenia Przedmiotu Najmu przez Wynajmującego w terminie określonym w ust. 6.5 Ogólnych Warunków, Najemca ma prawo odstąpić od Umowy, a Wynajmujący jest zobowiązany do zwrotu Najemcy zapłaconej już części Ceny i Kaucji. 

6.18 Przejęcie i odbiór Przedmiotu Najmu są elementami koniecznymi do zawarcia Umowy. W celu zawarcia Umowy konieczne jest wpłacenie przez Najemcę Kaucji za Przedmiot Najmu. 

6.19 W przypadku zajścia zdarzeń losowych lub nieprawidłowego działania systemu informatycznego Wynajmującego, Wynajmujący ponosi odpowiedzialność za opóźnione dostarczenie Przedmiotu Najmu. 

 

7.       CENA NAJMU, DALSZE OPŁATY I WARUNKI PŁATNOŚCI

7.1 Cena i Kaucja ustalane są w oparciu o aktualny cennik Usług Wynajmującego dostępny na Stronie (zwany dalej „Cennikiem Usług”), przy czym, o ile nie określono inaczej, obowiązuje Cena Najmu w wysokości 0,02 EUR za każdy rok najmu, a kwota Kaucji odpowiada wartości Przedmiotu Najmu zgodnie z Katalogiem Towarów umieszczonym na Stronie. Wszystkie ceny są uzgadnianie umownie. 

7.2 Ceny są cenami ostatecznymi obejmującymi podatek VAT, jeśli dany artykuł podlega VAT. 

7.3 Wysokość Kaucji podana jest w Potwierdzeniu Zamówienia i zwykle jest na poziomie możliwie najbardziej konkurencyjnej wartości Przedmiotu Najmu. Kwota za transport i przekazanie Przedmiotu Najmu zależy od wybranego rodzaju transportu Przedmiotu Najmu, a jego cena jest określona w tzw. koszyku zakupów, w oparciu o wybór dokonany przez Osobę Zainteresowaną Usługami. 

7.4 Wynajmujący uprawniony jest do zmiany Cennika Usług, struktury i wysokości Cen oraz Kaucji w zależności od warunków operacyjnych i biznesowych Wynajmującego. 

7.5 Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca zobowiązani są do zapłaty Wynajmującemu Ceny uzgodnionej w Umowie i/lub Ceny zgodnie z Cennikiem Usług obowiązującym w momencie zawarcia Umowy, w tym kosztów dostawy Przedmiotu Najmu i jednocześnie są oni zobowiązani do wpłacenia Kaucji za Przedmiot Najmu. 

7.6 Poszczególne płatności za Usługi mogą być dokonywane w formie gotówkowej przy odbiorze w miejscu wydania Przedmiotu Najmu (co może podlegać opłacie według Cennika Usług), za pobraniem za pośrednictwem firmy świadczącej usługi dostawcze (co może podlegać opłacie zgodnie z Cennikiem Usług), w formie płatność przy użyciu karty płatniczej/kredytowej za pośrednictwem portali i bramek płatniczych lub przelewem bankowym na rachunek Wynajmującego lub Przedstawiciela Handlowego podany w Potwierdzeniu Zamówienia. 

7.7 Zaliczka przelewem na rachunek: Przy wyborze płatność przelewem bankowym, otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi płatności. Po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie otrzymasz taki sam e-mail z potwierdzeniem płatności. W przypadku zaliczki płatnej na rachunek, data płatności może mieć wpływ na datę dostawy. Konieczne jest, aby kwota została zaksięgowana na naszym rachunku najpóźniej w ciągu pięciu dni roboczych po Potwierdzeniu Zamówienia, w przeciwnym razie Zamówienie może zostać uznane za anulowane. 

7.8 Płatność za pośrednictwem karty płatniczej w internecie: W przypadku płatności kartą kredytową/debetową, Zamówienie zostaje opłacone przy użyciu bramki płatniczej po zakończeniu transakcji. Po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie otrzymasz taki sam e-mail z potwierdzeniem płatności. Jest to wykonywane przez nasz zautomatyzowany system. 

7.9 Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca są zobowiązani do zapłaty Ceny i Kaucji najpóźniej przy przejęciu Przedmiotu najmu, chyba że Ogólne Warunki stanowią inaczej. Jeżeli Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca zapłaci Cenę lub Kaucję przelewem bankowym, dniem zapłaty jest dzień, w którym cała kwota zostaje zaksięgowana na rachunku Wynajmującego. 

7.10 Jeżeli Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca nie zapłaci Wynajmującemu Ceny za Usługę lub Kaucji za Przedmiot Najmu w terminie uzgodnionym w Umowie,

Wynajmujący ma prawo do odstąpienia od Umowy i zażądania zwrotu Przedmiotu Najmu, jeśli został już wydany. Pozostaje to bez wpływu na roszczenia Wynajmującego dotyczące rekompensaty kosztów związanych z realizacją Zamówienia i zorganizowaniem dostawy Przedmiotu Najmu. 

7.11 Koszty związane z montażem i przenoszeniem Przedmiotu Najmu nie są zawarte w Cenniku Usług ani nie są objęte Kaucją, a Wynajmujący nie jest zobowiązany do zapewnienia Osobie Zainteresowanej Usługami/Najemcy takich usług. 

7.12 W przypadku nieuiszczenia Ceny za Usługi i/lub Kaucji w terminie uzgodnionym w Umowie, Wynajmującemu przysługują odsetki za zwłokę w wysokości wynikającej z odpowiednich przepisów prawa, co najmniej w wysokości 5% rocznie od kwoty zaległej płatności.

7.13 W przypadku płatności z zagranicy, Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca zobowiązuje się do zapłaty wszelkich kosztów związanych ze zleceniem przelewu z zagranicy, tak aby na rachunku bankowym Wynajmującego została zaksięgowana cała kwota wynikająca z Umowy. 

7.14 Jeśli następuje zmiana płatnej Usługi, Cena i/lub Kaucja będą naliczane w zmienionej wysokości od dnia ogłoszenia zmiany na Stronie. 

7.15 W przypadku przerwania Zamówienia z przyczyn leżących po stronie Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy Wynajmujący pobierze kwotę określoną w aktualnym Cenniku Usług. Po zaksięgowaniu kwoty na rachunku bankowym Wynajmującego         świadczenie     Usługi na        rzecz    Osoby Zainteresowanej

Usługami/Najemcy zostanie przywrócone. 

7.16 Cena Najmu jest należna bezpośrednio na podstawie Umowy, niezależnie od tego, czy Wynajmujący wystawił fakturę, przy czym Cena Najmu wynosi 0,02 EUR rocznie i zawsze jest płatna do 15 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym Przedmiot Najmu jest używany. Datą zdarzenia podatkowego jest dzień 31 grudnia odpowiedniego roku kalendarzowego. Jeżeli Umowa zostaje zawarta w ciągu roku kalendarzowego, Cena Najmu musi zostać zapłacona w całości, bez względu na okres obowiązywania Umowy w danym roku. Jeśli Umowa zostaje rozwiązana w trakcie roku kalendarzowego, Cena Najmu za dany rok użytkowania Przedmiotu Najmu zostanie zapłacona w całości po zakończeniu Najmu, najpóźniej w ciągu 15 dni od rozwiązania Umowy. 

7.17 Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca są zobowiązani do zapłaty pełnej Kaucji w sposób uzgodniony w Umowie najpóźniej w momencie przejęcia Przedmiotu Najmu do użytkowania i utrzymywania jej w całym okresie obowiązywania Umowy. Wynajmujący nie jest zobowiązany do zwrotu złożonej Kaucji Najemcy w trakcie obowiązywania Umowy. 

7.18 Złożona Kaucja służy do pokrycia wszelkich roszczeń finansowych Wynajmującego wynikających z Umowy, stanowiących zaległość Najemcy lub na pokrycie których Najemca wyraził zgodę w umowie lub jeśli wynika to z niniejszych Ogólnych Warunków. Zgodnie z celem przeznaczenia Kaucji, Wynajmujący jest uprawniony do skorzystania z niej w dniu, w którym Najemca popada w zwłokę z zapłatą wierzytelności Wynajmującemu lub w dniu, w którym powstało roszczenie o zapłatę, do zaspokojenia którego Wynajmujący jest uprawniony zgodnie z Umową i Ogólnymi Warunkami. Złożona Kaucja zostanie przede wszystkim wykorzystana przez Wynajmującego w celu uregulowania wszelkich przyszłych roszczeń Wynajmującego dotyczących Osoby Zainteresowanej Usługami, głównie o zapłatę należnych i niezapłaconych Cen za Usługi, o pokrycie szkód wyrządzonych w Przedmiocie Najmu, za które odpowiada Najemca oraz roszczeń przysługujących Wynajmującemu w stosunku do Najemcy z tytułu niewykonania jego zobowiązań wynikających z Umowy i niniejszych Ogólnych Warunków. Wynajmujący jest uprawniony do uwzględnienia wszystkich roszczeń powstałych w trakcie obowiązywania Umowy, a także po jej rozwiązaniu w stosunku do Najemcy w formie automatycznej operacji i bez zgody Najemcy.

7.19 Jeżeli kwota Kaucji w okresie obowiązywania Umowy ulegnie obniżeniu poniżej jej pierwotnej wartości, ponieważ Wynajmujący skorzysta z niej zgodnie z Umową i niniejszymi Ogólnymi Warunkami, Najemca zobowiązany jest do jej ponownego uzupełnienia na podstawie pisemnego wezwania Wynajmującego, do jej pierwotnej wysokości, chyba że Wynajmujący określił inaczej, w ciągu 15 dni od doręczenia wezwania. W przypadku nieuzupełnienia Kaucji przez Najemcę do wymaganej kwoty, Wynajmujący ma prawo do odstąpienia od Umowy i zawieszenia świadczenia Usług.

7.20 Pozostała niewykorzystana część Kaucji zostanie zwrócona Najemcy przez Wynajmującego w ciągu 90 dni od zakończenia Najmu za pośrednictwem tego samego systemu płatności, który został wykorzystany do zapłaty Kaucji, chyba że Najemca wskaże później inny rodzaj zwrotu Kaucji.

7.21 Wynajmujący wystawi dokument potwierdzający otrzymanie Kaucji, związany ze złożoną Kaucją, który zostanie wysłany na adres elektroniczny Najemcy wskazany w Zamówieniu i/lub zostanie dostarczony Najemcy do skrzynki pocztowej na jego koncie utworzonym podczas Rejestracji na Stronie i/lub zostanie wysłany na adres Najemcy podany w Zamówieniu. 

7.22 Przedmiot Najmu nie zostanie wydany Osobie Zainteresowanej Usługami, jeśli Cena za Usługę i Kaucja za Przedmiot Najmu nie zostały prawidłowo i terminowo zapłacone. Ryzyko spowodowania szkody w Przedmiocie Najmu przechodzi na Osobę Zainteresowaną Usługami/Najemcę w momencie, gdy Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca obejmuje Przedmiot Najmu w posiadanie do swojej dyspozycji i może z niego korzystać. 

7.23 Najemca zobowiązuje się poinformować Wynajmującego na piśmie o wszelkich zmianach dotyczących jego danych rachunkowych i podatkowych najpóźniej w ciągu 10 dni od dnia zmiany. W przeciwnym wypadku Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody poniesione przez Wynajmującego w wyniku niedopełnienia tego obowiązku.

 

8.       KORZYSTANIE Z PRZEDMIOTU NAJMU

8.1 Najemca jest uprawniony do korzystania z Przedmiotu Najmu w okresie Najmu. Najemca może swobodnie korzystać z Przedmiotu Najmu z wyjątkiem kradzieży, zastawu i obciążenia go prawem osoby trzeciej. Jeżeli Najemca odda Przedmiot Najmu osobie trzeciej do korzystania, odpowiada on za Przedmiotu Najmu, jakby sam z niego korzystał. Żadne postępowanie Najemcy w stosunku do Przedmiotu Najmu nie może naruszać prawa własności Przedmiotu Najmu przysługującego Wynajmującemu. 

8.2 Najemca jest zobowiązany do dbania o Przedmiot Najmu, aby nie został on uszkodzony, zniszczony, skradziony ani zgubiony. 

8.3 Najemca zobowiązany jest do sprawdzania stanu, w tym stanu technicznego Przedmiotu Najmu co najmniej raz w roku, 2 lutego każdego roku w okresie obowiązania Najmu i poinformowania o tym Wynajmującego na piśmie za pośrednictwem formularza na Stronie. W przeciwnym razie Wynajmującemu zostaje wyrządzona szkoda i przysługuje mu prawo do odszkodowania z wykorzystaniem Kaucji w wysokości 10% wartości złożonej Kaucji za każde takie naruszenie ze strony Najemcy. Wynajmujący uprawniony jest do dochodzenia odszkodowania do Najemcy w ten sposób, iż kwota odszkodowania uwzględniania jest w roszczeniu Najemcy o zwrot Kaucji.

8.4 Najemca nie może dokonywać żadnych ingerencji w Przedmiocie Najmu bez zgody Wynajmującego. Przedmiot Najmu może być wykorzystywany do celów, do których został on technicznie przystosowany oraz w miejscach i warunkach, które nie mogą mieć znaczącego wpływu na właściwości techniczne Przedmiotu Najmu. 

8.5 Brak zwrotu Przedmiotu Najmu po zakończeniu Najmu stanowi poważne naruszenie obowiązków Najemcy i oznacza bezprawne korzystanie z Przedmiotu Najmu. W trakcie bezprawnego korzystania przez Najemcę Wynajmujący uprawniony jest do odszkodowania w wysokości 2/365 wartości złożonej Kaucji za każdy rozpoczęty dzień korzystania z Przedmiotu Najmu po zakończeniu Najmu. Wynajmujący uprawniony jest do dochodzenia odszkodowania do Najemcy w ten sposób, iż kwota odszkodowania uwzględniania jest w roszczeniu Najemcy o zwrot Kaucji. 

 

9.       KONSERWACJA I NAPRAWA PRZEDMIOTU NAJMU (PROCEDURA GWARANCYJNA)

9.1 Wynajmujący przekazuje Najemcy Przedmiot Najmu w stanie umożliwiającym korzystanie z niego w uzgodnionym celu, innymi słowy korzystanie odpowiadającego technicznemu charakterowi Przedmiotu Najmu. Wynajmujący ponosi odpowiedzialność za to, aby Przedmiot Najmu pozostawał w tym stanie przez okres 24 miesięcy od dnia wydania go Najemcy, jeżeli Przedmiot Najmu wykorzystywany jest zgodnie z jego przeznaczeniem technicznym i instrukcją producenta (zwany dalej „Okresem Gwarancji”).

9.2 Wynajmujący odpowiada za wady Przedmiotu Najmu w Okresie Gwarancji wyłącznie w odniesieniu do Przedmiotu Najmu, który został wydany przez Wynajmującego Najemcy i tylko w przypadku, gdy Przedmiot Najmu był użytkowany z kompatybilnymi akcesoriami wskazanymi dla niego przez producenta i jednocześnie gdy przedmiot najmu był użytkowany i obsługiwany zgodnie z instrukcją obsługi opublikowaną przez producenta Przedmiotu Najmu. 

9.3 W momencie przejęcia Przedmiotu Najmu Najemca zobowiązany jest do prawidłowego sprawdzenia go i niezwłocznego zgłoszenia ewentualnych wad Przedmiotu Najmu przewoźnikowi lub Wynajmującemu, w przeciwnym razie Najemca będzie zobowiązany do udowodnienia, że nie ponosi on winy za wady Przedmiotu Najmu i mają one charakter wad produkcyjnych, za które odpowiada Wynajmujący. 

9.4 Najemca jest zobowiązany informować Wynajmującego lub osobę upoważnioną przez Wynajmującego o każdej szkodzie, braku funkcjonalności, zniszczeniu, utracie lub kradzieży Przedmiotu Najmu w trakcie całego okresu Najmu niezależnie od tego, czy nadal trwa Okres Gwarancji. Jeżeli Najemca nie zastosuje się do tego obowiązku, będzie musiał zrekompensować Wynajmującemu szkody poniesione w związku z jego naruszeniem. 

9.5 O ile obowiązująca Procedura Gwarancyjna opublikowana na Stronie nie stanowi inaczej, niniejsze Ogólne Warunki odnoszą się do reklamacji rozpatrywanych w Okresie Gwarancyjnym. Poprzez zaznaczenie pola przed wysłaniem Zamówienia, Najemca potwierdza, że dokładnie i w całości zapoznał się z Procedurą Gwarancyjną i niniejszymi Ogólnymi Warunkami, całkowicie się z nimi zgadza i potwierdza, że został właściwie poinformowany o warunkach i sposobie składania reklamacji dotyczących wad Przedmiotu Najmu, w tym danych dotyczące miejsca, w którym można złożyć reklamację oraz wykonywaniu napraw na koszt Wynajmującego, jeżeli są one niezbędne w Okresie Gwarancyjnym, a Wynajmujący ponosi za nie odpowiedzialność. 

9.6 Jeżeli wady Przedmiotu Najmu zaistnieją w Okresie Gwarancyjnym, a Wynajmujący jest za nie odpowiedzialny, Wynajmujący zobowiązany jest zapewnić naprawę Przedmiotu Najmu na własny koszt lub przywrócić Przedmiot Najmu do stanu pierwotnego, tak aby Przedmiot Najmu odpowiadał uzgodnionemu sposobowi użytkowania. Obowiązek ten może zostać wykonany przez Wynajmującego poprzez dostarczenie Najemcy nowego Przedmiotu Najmu o tej samej jakości i wartości. 

9.7 Najemca jest uprawniony do złożenia reklamacji Wynajmującemu w związku z Przedmiotem Najmu, który wykazuje wady spowodowane przez producenta lub

Wynajmującego, które wystąpiły w Okresie Gwarancyjnym i są objęte gwarancją udzieloną przez producenta Przedmiotu Najmu, a Przedmiotu Najmu został dostarczony przez Wynajmującego. 

9.8 Wszelkie naprawy Przedmiotu Najmu w całym okresie Najmu, niezależnie od tego, czy odpowiada za nie Wynajmujący czy Najemca, mogą być wykonane jedynie w certyfikowanych punktach obsługi rekomendowanych do naprawy bezpośrednio przez producenta Przedmiotu Najmu lub przez Wynajmującego. Zabronione jest dokonywanie niewykwalifikowanych lub samodzielnych interwencji serwisowych i Najemca nie może w ten sposób naprawiać Przedmiotu Najmu. W przypadku niezastosowania się do obowiązków wynikających z niniejszego artykułu, Wynajmujący nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za wady Przedmiotu Najmu zaistniałe w przyszłości, ani nie jest zobowiązany do utrzymywania Przedmiotu Najmu w stanie odpowiadającym uzgodnionemu sposobowi użytkowania i na tej podstawie Najemca nie jest uprawniony do zwrotu Kaucji i do naprawy Przedmiotu Najmu ani do Okresu Gwarancyjnego.

9.9 Informacje o certyfikowanych punktach serwisowych, które są w stanie wykonać serwis Przedmiotu Najmu dostępne są na stronach internetowych producenta Przedmiotu Najmu, na Stronie i są zawarte w dokumentacji Przedmiotu Najmu, w karcie gwarancyjnej lub zostaną przekazane Najemcy na wniosek telefonicznie lub e-mailem. 

9.10 W całym okresie Najmu, w tym w Okresie Gwarancyjnym Najemca zobowiązany jest do utrzymywania Przedmiotu Najmu w stanie niepogorszonym, odpowiadającym odpowiedniemu zużyciu zgodnie z przeznaczeniem technicznym Przedmiotu Najmu. Najemca musi dokonywać na własny koszt zwykłej konserwacji określonej w instrukcji użytkowania Przedmiotu Najmu dostarczonej przez producenta w trakcie całego okresu Najmu, w tym w Okresie Gwarancji. Jeżeli Najemca nie będzie wykonywał wymaganych czynności i procedur związanych z regularną konserwacją Przedmiotu Najmu i dbaniem o Przedmiot Najmu, Wynajmujący może odstąpić od Umowy bez prawa Najemcy do zwrotu Kaucji. 

9.11 Najemca zobowiązany jest do powiadomienia Wynajmującego o wszelkich uszkodzeniach lub niesprawności Przedmiotu Najmu niezwłocznie po wystąpieniu usterki oraz do przekazania Przedmiotu Najmu w odpowiednim punkcie serwisowym w celu dokonania kontroli Przedmiotu Najmu, określenia przyczyn uszkodzenia i wadliwego działania Przedmiotu Najmu i wykonania naprawy.

9.12 Najemca zobowiązany jest zgłaszać potencjalne awarie i uszkodzenia Przedmiotu Najmu na piśmie w celu skontaktowania się z Wynajmującym lub Przedstawicielem Handlowym, a na żądanie zobowiązany jest do potwierdzenia, wyjaśnienia lub uzupełnienia informacji o zgłoszonych awariach i uszkodzeniach w formie pisemnej, z dokładnym opisem nieprawidłowego działania i identyfikacją Przedmiotu Najmu. Wady Przedmiotu Najmu należy zgłaszać na określonym formularzu, a wraz z formularzem należy przedstawić cały Przedmiot Najmu wraz z akcesoriami i dokumentem wpłaty Kaucji oraz kartą gwarancyjną producenta. Najemca zobowiązany jest do dokładnego oznaczenia rodzaju i zakresu nieprawidłowego działania Przedmiotu Najmu w przypadku reklamacji wad Przedmiotu Najmu. Najemca ma prawo zwrócić się bezpośrednio do certyfikowanego serwisu w celu usunięcia wad, musi jednak o tym powiadomić Wynajmującego lub Przedstawiciela Handlowego zgodnie z wyżej wymienioną procedurą. Wynajmujący zobowiązany jest do przyjęcia reklamacji dotyczącej Przedmiotu Najmu w każdej swojej placówce lub placówce Przedstawiciela Handlowego, w której możliwe jest przyjęcie reklamacji. Wynajmujący zobowiązany jest zapewni obecność osoby upoważnionej do obsługi reklamacji przy przyjmowaniu reklamacji w miejscu wskazanym do przyjęcia reklamacji. 

9.13 Najemca zobowiązany jest do zażądania usunięcia wad Przedmiotu Najmu od Wynajmującego lub upoważnionej osoby zgodnie z niniejszymi Ogólnymi Warunkami niezwłocznie po wystąpieniu wady Przedmiotu Najmu, w przeciwnym razie wygaśnie przysługujące mu prawo do bezpłatnej naprawy Przedmiotu Najmu. 

9.14 Najemca nie jest uprawniony do złożenia reklamacji dotyczącej wad, o których Wynajmujący poinformował go w chwili zawarcia Umowy lub o których, z uwagi na okoliczności zawarcia Umowy, powinien był wiedzieć. 

9.15 Wynajmujący nie jest zobowiązany do przyjęcia reklamacji Przedmiotu Najmu, który nie odpowiada standardom higienicznym. 

9.16 Usunięcie wad Przedmiotu Najmu (proces reklamacyjny) rozpoczyna się w dniu, w którym wady Przedmiotu Najmu zostały należycie i w udokumentowany sposób zareklamowane wobec Wynajmującego. Jeżeli Przedmiot Najmu nie zostanie dostarczony lub przekazany w momencie reklamacji dotyczącej wad, Wynajmujący rozpatrzy reklamację wad Przedmiotu Najmu poprzez odmowę wszczęcia procesu reklamacyjnego. 

9.17 Wynajmujący zaleca Najemcy, aby ubezpieczył przesyłkę z reklamowany Przedmiotem Najmu. Przedmioty Najmu wysłane do Wynajmującego lub Przedstawiciela handlowego jako  płatne przy odbiorze nie będą przyjmowane.

9.18 Wynajmujący lub osoba przez niego wyznaczona zobowiązani są wystawić potwierdzenie otrzymania reklamacji w przypadku, gdy wady Przedmiotu Najmu oraz informacje o prawach Najemcy zostały dokładnie określone. Potwierdzenie zostanie sporządzone na formularzu wybranym przez Wynajmującego, tak aby był on zgodny z przepisami prawa. Jeżeli reklamacja zostaje złożona za pomocą komunikacji zdalnej, Wynajmujący zobowiązany jest do niezwłocznego dostarczenia Najemcy potwierdzenia złożenia reklamacji; jeżeli nie jest możliwe natychmiastowe dostarczenie potwierdzenia, musi ono zostać dostarczone bez zbędnej zwłoki najpóźniej wraz z dokumentem rozpatrzenia reklamacji; potwierdzenie złożenia reklamacji nie musi zostać dostarczone, jeżeli Najemca jest w stanie udowodnić złożenie reklamacji w inny sposób. 

9.19 W zależności od charakteru awarii, zakresu winy Najemcy i innych aspektów ważnych dla oceny wady lub uszkodzenia Przedmiotu Najmu, certyfikowany punkt serwisowy dokonuje oceny przyczyny awarii i uszkodzenia urządzenia i na podstawie jej wyników ocenia, czy awaria została spowodowana przez Wynajmującego lub Najemcę. Jednocześnie określa on również sposób usunięcia wady Przedmiotu Najmu, z reguły niezwłocznie, a w złożonych sprawach w ciągu 3 dni roboczych od dnia rozpoczęcia procesu reklamacyjnego. W uzasadnionych przypadkach, szczególnie gdy wymagana jest kompleksowa ocena stanu technicznego Przedmiotu Najmu, sposób usunięcia wady ustala się najpóźniej w ciągu 30 dni od rozpoczęcia procesu reklamacyjnego. 

9.20 W przypadku uszkodzenia Przedmiotu Najmu, które nie odpowiada zwykłemu korzystaniu z Przedmiotu Najmu, Najemca zostanie poproszony o pełne pokrycie kosztów naprawy przed przywróceniem Przedmiotu Najmu do stanu używalności. Wynajmujący może zażądać od Najemcy zapłaty kosztów naprawy z góry, w przeciwnym wypadku naprawa nie musi zostać wykonana i na tej podstawie Najemca nie ma prawa do zwrotu Kaucji i żądania naprawy Przedmiotu Najmu. 

9.21 Jeśli Wynajmujący ponosi odpowiedzialność za wady Przedmiotu Najmu, naprawa zostanie przeprowadzona niezwłocznie, zaś w bardziej skomplikowanych i w uzasadnionych przypadkach, reklamacja może zostać rozstrzygnięta później. Rozstrzygnięcie reklamacji nie może trwać dłużej niż 30 dni od dnia rozpoczęcia procesu reklamacyjnego. 

9.22 Po bezskutecznym upływie terminu do rozstrzygnięcia reklamacji Najemca ma prawo do odstąpienia od Umowy i zażądania zwrotu Kaucji, która zostanie pomniejszona o roszczenia Wynajmującego związane z zakończeniem Najmu. 

9.23 Wynajmujący zobowiązany jest poinformować Najemcę o rozstrzygnięciu reklamacji w formie uzgodnionej przy przyjęciu reklamacji (e-mailem lub listownie) i jednocześnie dostarczyć Najemcy Przedmiot Najmu wraz z protokołem reklamacyjnym. 

9.24 W przypadku złożenia reklamacji przez Najemcę dotyczącej Przedmiotu Najmu w okresie gwarancji, odmowa przyjęcia reklamacji może nastąpić jedynie na podstawie ekspertyzy wydanej przez certyfikowaną, notyfikowaną lub akredytowaną osobę lub opinii określonej osoby (dalej zwaną „Ocena Biegłego”). Niezależnie od wyników Oceny Biegłego Wynajmujący nie może zażądać od Najemcy pokrycia kosztów związanych z Oceną Biegłego. 

9.25 Jeżeli Najemca złoży reklamację dotyczącą przedmiotu najmu po upływie Okresu Gwarancji, a Wynajmujący odrzuci tę reklamację, osoba rozpatrująca reklamację zobowiązana jest podać w dokumencie rozpatrzenia reklamacji dane kontaktowe osoby, której Najemca może przesłać Przedmiot Najmu w celu sporządzenia Oceny Biegłego. Jeżeli Najemca prześle Przedmiot Najmu w celu sporządzenia Oceny Biegłego osobie wymienionej w dokumencie rozpatrzenia reklamacji, koszty związane z Oceną Biegłego oraz wszelkie inne poniesione koszty, funkcjonalnie z nią związane zostaną pokryte przez Wynajmującego. Jeśli Najemca udowodni za pomocą Oceny Biegłego, że Wynajmujący jest odpowiedzialny za wady Przedmiotu Najmu, może ponownie złożyć reklamację. Podczas sporządzania Oceny Biegłego Okres Gwarancji ulega zawieszeniu. Wynajmujący jest zobowiązany do zapłacenia Najemcy wszystkich kosztów poniesionych w związku z Oceną Biegłego, a także wszystkich innych poniesionych, powiązanych funkcjonalnie kosztów w ciągu 14 dni od ponownego złożenia reklamacji. Ponownie złożona reklamacja nie może zostać odrzucona. 

            9.26 Zamiast usuwania wady Wynajmujący zawsze może zastąpić Przedmiot Najmu innym

Przedmiotem Najmu, który jest pozbawiony wad i jest tej samej jakości i wartości co oryginalny Przedmiot Najmu. 

9.27 Jeżeli reklamacja zostanie odrzucona, Najemca jest nadal zobowiązany do przestrzegania Umowy, co oznacza należytą zapłatę Ceny i Kaucji oraz wykonanie innych zobowiązań, chyba że Umawiające się Strony uzgodniły inaczej. 

9.28 Prawo Najemcy do złożenia Wynajmującemu reklamacji dotyczącej wad Przedmiotu Najmu przestaje istnieć: 

 • jeżeli oczywiste wady Przedmiotu Najmu nie zostały zgłoszone przy jego przejęciu lub skorzystaniu z usługi, 
 • w przypadku niewykwalifikowanej interwencji w Przedmiot Najmu, jego niewykwalifikowanej obsługi lub braku należytej dbałości o Przedmiot Najmu, 
 • w przypadku uszkodzenia Przedmiotu Najmu w czasie transportu, uszkodzenia przez wodę, pożar, elektryczność statyczną lub atmosferyczną bądź inne zdarzenia losowe lub w przypadku innego uszkodzenia mechanicznego Przedmiotu Najmu spowodowanego przez Najemcę lub interwencję nieautoryzowanej osoby trzeciej, 
 • w przypadku nie przedstawienia dokumentu zapłaty Ceny, zapłaty Kaucji, dowodu dostawy lub karty gwarancyjnej, niezbędnych akcesoriów lub dokumentacji Przedmiotu Najmu, chyba że Wynajmujący w indywidualnym przypadku lub w odpowiednich przypadkach nie wymaga złożenia tych dokumentów, 
 • po wygaśnięciu Okresu Gwarancji, 
 • w przypadku użytkowania lub przechowywania Przedmiotu Najmu w warunkach, które nie odpowiadają środowisku naturalnemu Przedmiotu Najmu, np. ze względu na wilgotność, oddziaływanie chemiczne i mechaniczne, 
 • w przypadku uszkodzenia Przedmiotu Najmu z powodu nieuniknionych i/lub nieprzewidywalnych zdarzeń, pogorszenia jego stanu, przypadkowego zniszczenia lub z powodu szkodników, 
 • w przypadku uszkodzenia Przedmiotu Najmu z powodu jego przeciążenia lub użytkowania wbrew warunkom określonym w instrukcji użytkowania lub innej dokumentacji, ogólnych zasadach użytkowania, normach technicznych lub zasadach bezpieczeństwa,
 • Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za wady Przedmiotu Najmu w przypadku zwykłego zużycia Przedmiotu Najmu (lub jego części, akcesoriów lub komponentów) spowodowanego jego użytkowaniem. Krótsza żywotność nie może być uznana za wadę i nie możne stanowić przedmiotu reklamacji. 
 • Wynajmujący zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji, a następnie zakończenia procesu reklamacyjnego w jeden z następujących sposobów: 
 • wymiana Przedmiotu Najmu lub ponowne świadczenie usługi, 
 • naprawa Przedmiotu Najmu, 
 • zwrot (płatność) Ceny/Kaucji za Usługę/Przedmiot Najmu, 
 • udzielenie odpowiedniego rabatu od Ceny/Kaucji, 
 • wykonanie alternatywnego świadczenia określonego przez Wynajmującego, 
 • uzasadnione odrzucenie reklamacji.

9.29 Okres Gwarancji ulega wydłużeniu się o okres, w którym Najemca nie mógł korzystać z Usługi/Przedmiotu Najmu z powodu naprawy gwarancyjnej. 

9.30 W przypadku wymiany Przedmiotu Najmu Wynajmujący przekazuje Najemcy dokument ze specyfikacją zamienną, a ewentualne dalsze reklamacje będą realizowane na podstawie pierwotnego dokumentu dostawy i tego dokumentu reklamacyjnego. W przypadku wymiany Przedmiotu Najmu nowy Okres Gwarancji biegnie od momenty przejęcia Przedmiotu Najmu.

9.31 Wszelkie naprawy gwarancyjne wykonywane są bezpłatnie, jeżeli przeprowadzane są w Okresie Gwarancji zgodnie z Ogólnymi Warunkami.

9.32 Najemca uprawniony jest do wymiany Przedmiotu Najmu tylko wtedy, jeśli nie jest to nieproporcjonalne w stosunku do charakteru wady. Autoryzowane punkt serwisowy dokonuje oceny w formie pisemnej, czy jest to nieproporcjonalne do wady. 

9.33 W przypadku usuwalnej wady Przedmiotu Najmu, reklamacja zostanie rozpatrzona w zależności od decyzji Najemcy, poprzez usunięcie wady lub wymianę Przedmiotu Najmu na niewadliwy. 

9.34 Jeżeli wada ma charakter nieusuwalny lub powtórzyła się ta sama wada lub w przypadku większej liczby różnych usuwalnych wad, które przeszkadzają Najemcy w prawidłowym korzystaniu z Przedmiotu Najmu, Wynajmujący rozpatrzy reklamację w zależności od decyzji Najemcy, zgodnie z niniejszymi Ogólnymi Warunkami, w następujący sposób: 

 • wymiana na Przedmiot Najmu tej samej jakości, w tym samym stanie i, o takich samych parametrach lub na nowy Przedmiot Najmu i/lub będący modelem o lepszej specyfikacji po tym, jak Najemca wyrazi zgodę na zwiększenie Kaucji o różnicę między pierwotną kwota Kaucji dla przedmiotowego Przedmiotu Najmu i Kaucji dla nowego modelu.
 • Jeżeli Najemca odmówi podwyższenia Kaucji, Wynajmujący zaoferuje Najemcy wadliwy Przedmiot Najmu wraz z rabatem w wysokości 50% od kwoty Kaucji. 
 • Jeżeli Najemca odmówi przejęcia wadliwego Przedmiotu Najmu, Kaucja zostanie mu zwrócona w całości.

9.35 Obsługa reklamacji dotyczy wyłącznie wad wskazanych w formularzu przeznaczonym do składania reklamacji. 

9.36 W przypadku reklamacji dotyczącej dwukrotnego lub częstszego wystąpienia pojedynczej, usuwalnej wady, jeżeli Najemca nie może korzystać z Przedmiotu Najmu z powodu wady, uważa się, że jest to wielokrotnie powtarzająca się, usuwalna wada. 

9.37 W przypadku reklamacji dotyczącej wystąpienia więcej niż trzech różnych usuwalnych wad w tym samym czasie uznaje się to za większą liczbę różnych usuwalnych wad. 

9.38 Prawo Najemcy do złożenia reklamacji dotyczącej Przedmiotu Najmu wygasa po usunięciu reklamowanej wady i niezależnie od wyniku i nie jest on uprawniony do złożenia powtórnej reklamacji dotyczącej tej samej, unikalnej wady (nie zaś wady tego samego rodzaju). 

9.39 Jeżeli Wynajmujący zakończy proces reklamacji w drodze uzasadnionego odrzucenia reklamacji, mimo że wada Przedmiotu Najmu nie została usunięta, Najemca uprawniony jest do skorzystania z przysługującego mu prawa do usunięcia wady na drodze postępowania sądowego. 

9.40 Przedmiot Najmu dostarczony na potrzeby procesu reklamacji z zabezpieczonym/zablokowanym hasłem dostępem do systemu może zostać zwrócony bez naprawy, ponieważ w takim przypadku ponowna instalacja systemu urządzenia i usunięcie awarii systemu nie są możliwe. Najemca zobowiązany jest do podania haseł przy składaniu reklamacji lub do ich usunięcia przed dostawą w celu reklamacji. Jeżeli blokada dostępu zostanie stwierdzona po przyjęciu reklamacji przez Wynajmującego lub przez punkt serwisowy, a blokada przeszkadza w usunięciu wady Przedmiotu Najmu, złożona reklamacja dotycząca wady Przedmiotu Najmu nie zostanie załatwiona, a proces reklamacyjny zostanie odrzucony. 

9.41 Jeżeli otrzymane urządzenie zostanie przekazane przez klienta bez opakowania lub dodatkowego opakowania, Wynajmujący nie ponosi żadnej odpowiedzialności za potencjalne uszkodzenie Przedmiotu Najmu podczas transportu do punktu serwisowego.

Jeśli punkt serwisowy zmieni oprogramowanie lub oprogramowanie układowe urządzenia, Wynajmujący nie będzie odpowiadał za zmianę kontroli nad urządzeniem, utratę danych lub szkody spowodowane utratą danych przechowywanych na urządzeniu. Należy wykonać kopię zapasową danych z urządzenia z pamięcią wewnętrzną (mp3, HDD). 

9.42 Jeżeli Najemca nie jest zadowolony ze sposobu rozpatrzenia reklamacji przez Wynajmującego lub gdy Najemca zwraca się do Wynajmującego z wnioskiem o korektę i nie jest zadowolony ze sposobu, w jaki Wynajmujący rozpatrzył reklamację lub jeżeli uważa, że Wynajmujący naruszył jego prawa, Najemca ma prawo zwrócić się do Wynajmującego z wnioskiem o korektę. Jeżeli Wynajmujący prześle negatywną odpowiedź na to żądanie lub nie odpowie na nie w ciągu 30 dni od jego wysłania, Najemca uprawniony jest do wystąpienia z wnioskiem o alternatywne rozstrzygnięcie sporu do podmiotu zajmującego się alternatywnym rozstrzyganiem sporów. Podmiotem zajmującym się alternatywnym rozstrzyganiem sporów jest „Słowacka Inspekcja Handlowa, Vrátna č. 3, 04379 Košice” lub inna odpowiednia uprawniona osoba prawna, wpisana na listę podmiotów zajmujących się alternatywnym rozstrzyganiem sporów, prowadzoną przez właściwy organ państwowy. Najemca uprawniony jest do wybrania podmiotu zajmującego się alternatywnym rozstrzyganiem sporów konsumenckich, do którego chce się zwrócić. 

9.43 Zobowiązania określone w art. 9 dotyczą wszelkich akcesoriów i części Przedmiotu Najmu. 

 

10. ODPOWIEDZIALNOŚĆ WYNAJMUJĄCEGO

10.1 Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za utratę, zniszczenie, kradzież lub uszkodzenie Przedmiotu Najmu wynajętego Najemcy. Ryzyko w tym przypadku przechodzi na Najemcę z momentem przejęcia Przedmiotu Najmu przez Najemcę.

10.2 Wynajmujący nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za straty lub szkody wynikowe lub pośrednie, w tym utratę zysków, nawet jeśli były one związane z Najmem i korzystaniem z Przedmiotu Najmu. 

10.3 Wynajmujący ponosi odpowiedzialność za wady Przedmiotu Najmu, które zaistniały w Przedmiocie Najmu w Okresie Gwarancyjnym, mają charakter wad fabrycznych i nie zostały spowodowane przez nieumiejętne i nieostrożne użytkowanie oraz obsługę ze strony Najemcy.  10.4 Najemca oddaje Przedmiot Najmu do eksploatacji na własną odpowiedzialność. Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez Najemcę lub osoby trzecie w związku z korzystaniem z Przedmiotu Najmu. 

 

11. ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAJEMCY

11.1 Najemca odpowiada za korzystanie z Przedmiotu Najmu zgodnie z wymaganiami producenta i charakterem Przedmiotu Najmu. Najemca jest odpowiedzialny za to, aby Przedmiot Najmu nie został obciążony prawami osób trzecich, zbyty, obciążony zastawem, prawem najmu i Najemca nie może powierzyć Przedmiotu Najmu osobie trzeciej, o której wie lub powinien wiedzieć, że osoba ta nie jest uprawniona do korzystania z Przedmiotu Najmu w uzgodniony sposób.

11.2 Najemca odpowiada za zwykłą konserwację Przedmiotu Najmu i terminowe naprawy zgodnie z procedurami uzgodnionymi w Ogólnych Warunkach. 

11.3 Najemca ponosi odpowiedzialność za utratę, uszkodzenie, zniszczenie i kradzież Przedmiotu Najmu, z wyjątkiem przypadków wyłączających jego odpowiedzialność zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa. Żadna kradzież, utrata, zniszczenie ani uszkodzenie Przedmiotu Najmu nie skutkuje zwolnieniem Najemcy z obowiązku zapłaty Ceny za Usługi oraz złożenia i utrzymywania Kaucji w jej pierwotnej wysokości. 

11.4 Najemca jest jednocześnie zobowiązany i odpowiedzialny za to, aby w przypadku zajęcia lub innych podobnych sankcji zwrócić uwagę na własność Wynajmującego i natychmiast powiadomić Wynajmującego o wszelkim rychłych i/lub już zaistniałym zajęciu lub postępowaniu egzekucyjnym w stosunku do Najemcy. 

 

12. OKRES OBOWIĄZYWANIA UMOWY I JEJ ROZWIĄZANIE

12.1 Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony od dnia wydania Przedmiotu Najmu Najemcy i wpłaty Kaucji, o ile niniejsze Ogólne Warunki nie stanowią inaczej. 

12.2 Umowa może zostać rozwiązana w następujący sposób: 

 • w przypadku ustania istnienia Przedmiotu Najmu, jego zniszczenia, kradzieży, utraty lub jakiegokolwiek uszkodzenia powodującego, że Przedmiot Najmu nie nadaje się do dalszej eksploatacji, 
 • w przypadku pisemnego porozumienia Umawiających się Stron,
 • w przypadku odstąpienia od Umowy przez Wynajmującego na warunkach określonych w Ogólnych Warunkach i wynikających z odpowiednich przepisów prawa,
 • w przypadku odstąpienia od Umowy przez Najemcę na warunkach określonych w Ogólnych Warunkach i wynikających z odpowiednich przepisów prawa.

12.3 Oprócz odstąpienia z przyczyn prawnych i przyczyn wskazanych w innym miejscu w Ogólnych Warunkach, Wynajmujący może odstąpić od Umowy także w następujących przypadkach:

 • Najemca spóźnia się o więcej niż 15 dni z raportem dotyczącym stanu technicznego Przedmiotu Najmu lub zgłoszeniem zmiany jego danych osobowych/kontaktowych, 
 • Najemca opóźnia się z zapłatą czynszu za więcej niż 2 kolejne okresy roczne, 
 • Najemca opóźnia się z wpłatą Kaucji lub uzupełnieniem Kaucji w przypadku jej wyczerpania lub spożytkowania przez okres dłuższy niż 15 dni, 
 • Najemca lekkomyślnie postępuje z Przedmiotem Najmu i istnieje możliwość jego uszkodzenia lub poważnego uszkodzenia bądź toleruje takie postępowanie z Przedmiotem Najmu przez osobę trzecią,
 • Najemca narusza obowiązek konserwacji i naprawy Przedmiotu Najmu, 
 • Najemca zbywa lub podnajmuje Przedmiot Najmu, obciąża go prawami osób trzecich lub naraża go na niebezpieczeństwo uszkodzenia, udostępniając go nieuprawnionej osobie trzeciej.

12.4 Wynajmujący jest uprawniony do odstąpienia od Umowy również z powodu wyczerpania dostaw, niedostępności Przedmiotu Najmu lub jeżeli producent lub dostawca Przedmiotu Najmu uzgodnionego w Umowie przerwał produkcję lub dokonał istotnych zmian, co uniemożliwia Wynajmującemu wypełnienie zobowiązań wynikających z Umowy lub z powodu zdarzeń losowych lub jeżeli po dołożeniu wszelkich starań, które mogą być zasadnie wymagane od Wynajmującego, Wynajmujący nie jest w stanie dostarczyć i wydać Przedmiotu Najmu Najemcy w terminie określonym w Ogólnych Warunkach lub na warunkach cenowych określonych na Stronie. Wynajmujący jest zobowiązany niezwłocznie poinformować Najemcę o tym fakcie i zwrócić zapłaconą Cenę i Kaucję uzgodnioną w umowie w terminie 14 dni od zawiadomienia o odstąpieniu od Umowy, na rachunek wskazany przez Najemcę. 

12.5 Wynajmujący jest upoważniony do odstąpienia od Umowy również w przypadku, gdy Najemca nie przejął Przedmiotu Najmu w ciągu pięciu dni roboczych od dnia, w którym Najemca był zobowiązany do przejęcia Przedmiotu Najmu. 

12.6 Najemca jest uprawniony do odstąpienia od Umowy bez uzasadnienia w terminie 14 dni od dnia przejęcia Przedmiotu Najmu lub rozpoczęcia świadczenia Usługi, poprzez doręczenie Wynajmującemu pisma o odstąpieniu w wyznaczonym terminie za pośrednictwem poczty lub komunikacji elektronicznej. To samo prawo przysługuje Najemcy, jeżeli odebrał on zamówiony Przedmiot Najmu osobiście w punkcie odbioru u Wynajmującego. 

12.7 Najemca ma prawo rozpakować i wypróbować Przedmiotu Najmu w ciągu 14 dni w podobny sposób, jaki zwykle występuje przy zakupie w zwykłym, stacjonarnym sklepie lub e-sklepie. Wypróbowanie oznacza rozpoczęcie korzystania z Przedmiotu Najmu, a następnie jego zwrot Wynajmującemu. Przedmiot Najmu uważa się za przejęty przez Najemcę w chwili, gdy Najemca lub osoba trzecia przez niego upoważniona, z wyjątkiem przewoźnika, przejmuje wszystkie części Przedmiotu Najmu lub gdy: 

 • towary zamówione przez Najemcę w jednym zamówieniu zostają dostarczone osobno, w momencie przejęcia Przedmiotu Najmu, który został przekazany jako ostatni lub 
 • Przedmiot Najmu składający się z kilku części lub sztuk zostaje przekazany w momencie przejęcia ostatniej części lub sztuki lub 
 • Przedmiot Najmu jest dostarczany wielokrotnie w określonym czasie, w momencie pierwszego przejęcia Przedmiotu Najmu.

12.8 Poprzez wysłanie Zamówienia do Wynajmującego, Najemca potwierdza, że Wynajmujący prawidłowo i terminowo wywiązał się z obowiązków informacyjnych zgodnie z konsumenckimi regulacjami prawnymi dotyczącymi świadczenia Usług. 

12.9 Najemca może skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy w formie papierowej lub w formie zapisu na innym nośniku o przedłużonej trwałości lub za pomocą formularza do odstąpienia od Umowy przesłanego pocztą na adres lub na adres elektroniczny Przedstawiciela Handlowego. Formularz do odstąpienia od Umowy można pobrać ze Strony i jest on dołączony do Ogólnych Warunków. 

12.10 Odstąpienie od Umowy za pomocą formularza do odstąpienia od umowy, zgodnie z poprzednim ustępem niniejszych Ogólnych Warunków musi zawierać niezbędne informacje, w szczególności dokładne określenie Przedmiotu Najmu, datę zamówienia, imię i nazwisko Najemcy - konsumenta, adres Najemcy - konsumenta, podpis Najemcy - konsumenta, sposób, w jaki otrzymana płatność ma zostać zwrócona przez Wynajmującego, w szczególności numer rachunku i/lub adres pocztowy, datę. W przypadku odstąpienia od umowy Najemca zobowiązany jest do dostarczenia Przedmiotu Najmu wraz z akcesoriami, w tym z dokumentacją, instrukcją obsługi, kartą gwarancyjną, dokumentem potwierdzającym wpłatę Kaucji i Ceny za Usługę, itp. do Przedstawiciela Handlowego oraz, zależnie od okoliczności, w oryginalnym opakowaniu. W przypadku odstąpienia od Umowy, jeżeli Najemca wysyła Przedmiot Najmu pocztą wraz z akcesoriami, w tym z dokumentacją, instrukcją obsługi, kartą gwarancyjną, dokumentem potwierdzającym wpłatę Kaucji i Ceny za Usługę, itp. do Przedstawiciela Handlowego (dalej jedynie jako „Przedmiot Najmu") na adres zgodnie z poprzednim zdaniem, może wysłać go jedynie za pośrednictwem usługi o nazwie „Za potwierdzeniem odbioru”. Towar wysłany przez Najemcę za pośrednictwem usługi o nazwie „Paczka na pocztę” oraz przesyłki wysłanej za pobraniem nie zostanie odebrany przez Wynajmującego. Zalecamy ubezpieczenie dostawy Przedmiotu Najmu. 

12.11 W przypadku odstąpienia Najemcy od Umowy, każde dodatkowe porozumienie związane z Umową, od której Najemca odstępuje zostaje anulowana. 

12.12 Najemca może odstąpić od Umowy, której przedmiotem jest Przedmiot Najmu również przed rozpoczęciem okresu do odstąpienia od Umowy. Termin do odstąpienia od Umowy zostaje zachowany, jeżeli Najemca wyśle zawiadomienie o skorzystaniu z prawa do odstąpienia od Umowy przed upływem okresu do odstąpienia od Umowy. 

12.13 Po odstąpieniu od Umowy Wynajmujący zwraca wszelkie płatności dokonane w sposób udokumentowany przez Najemcę w związku z odstąpieniem od Umowy. Jednakże Wynajmujący nie jest zobowiązany do zwrotu kosztów dodatkowych Najemcy, jeżeli Najemca wybrał inny sposób dostawy niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Wynajmującego. Dodatkowe koszty to różnica między kosztami dostawy wybranymi przez Najemcę a kosztami najtańszego, zwykłego sposobu dostawy oferowanego przez Wynajmującego. Płatność zostanie zwrócona w terminie 14 dni od dnia, w którym Wynajmujący otrzyma powiadomienie o odstąpieniu Najemcy od Umowy. Płatność zostanie dokonana w taki sam sposób, z jakiego skorzystał Najemca, dokonując płatności na rzecz Wynajmującego, jeżeli Najemca nie określi żadnej innej płatności w formularzu do odstąpienia od Umowy, a płatność ta nie będzie wiązała się z żadnymi innymi opłatami. 

12.14 Wynajmujący nie jest zobowiązany do zwrotu wszystkich płatności Najemcy zgodnie z niniejszymi Ogólnymi Warunkami, dopóki Przedmiot Najmu nie zostanie zwrócony przez Najemcę lub dopóki Najemca nie udowodni, że przesłał Przedmiotu Najmu z powrotem do Wynajmującego. Wynajmujący dokona zwrotu płatności na rzecz Najemcy po dostarczeniu Przedmiotu Najmu na adres Przedstawiciela Handlowego określony w Ogólnych Warunkach lub po okazaniu dowodu wysłania Przedmiotu Najmu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. 

12.15 Jeżeli Najemca odstąpi od Umowy zgodnie z Ogólnymi Warunkami i dostarczy Wynajmującemu Przedmiot Najmu, który był używany i został uszkodzony lub jest niekompletny lub jeśli wartość Przedmiotu Najmu ulegnie zmniejszeniu w związku ze sposobem postępowania z Przedmiotem Najmu, który wykraczał poza obsługę niezbędną do określenia właściwości i funkcjonalności Przedmiotu Najmu, Wynajmujący jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania od Najemcy w wysokości ceny naprawy Przedmiotu Najmu i przywrócenia Przedmiotu Najmu do stanu pierwotnego lub Wynajmujący jest uprawniony do żądania od Najemcy rekompensaty za deprecjację Przedmiot Najmu. W tym celu Wynajmujący może wykonywać swoje prawa bezpośrednio, poprzez odjęcie kwoty szkody od Kaucji i zwrócenie jedynie Kaucji pomniejszonej o tę kwotę, jeśli Kaucja nie została całkowicie wyczerpana. 

12.16 Najemca zobowiązany jest odesłać lub przekazać Przedmiot Najmu wraz z akcesoriami, w tym dokumentacją, instrukcją obsługi, kartą gwarancyjną, dokumentem o płatności, itp. w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy oraz, w miarę możliwości, w oryginalnym opakowaniu. 

12.17 Po odstąpieniu od Umowy, Najemca ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Przedmiotu Najmu Wynajmującemu/Przedstawicielowi Handlowemu lub osobie upoważnionej przez Wynajmującego do przejęcia Przedmiotu Najmu również w przypadku, gdy Przedmiot Najmu nie może zostać wysyłany pocztą ze względu na jego charakter. Bezpośrednie koszty związane ze zwrotem Przedmiotu Najmu nie mogą zostać wymiernie obliczone z góry. Zgodnie z dostępnymi informacjami, przewidywane szacunkowe koszty wynoszą od 2 EUR do 150 EUR i zależą od wielkości i wagi przesyłki, odległości miejsca, z którego wysyłany jest Przedmiot Najmu oraz od cen, za które przewoźnik wybrany przez Najemcę świadczy swoje usługi. 

12.18 Jeśli Najemca nie spełni któregokolwiek z wymogów określonych w poprzednich ustępach niniejszego artykułu Ogólnych Warunków, odstąpienie od Umowy jest nieważne i bezskuteczne, a Wynajmujący nie jest zobowiązany do zwrotu Najemcy wszystkich udowodnionych płatności zgodnie z Ogólnymi Warunkami i jednocześnie Wynajmującemu przysługuje prawo do zwrotu kosztów związanych z przesłaniem Przedmiotu Najmu Najemcy. 

12.19 Najemca nie może odstąpić od umowy, której przedmiotem jest: 

 • świadczenie Usługi, jeżeli rozpoczęto jej świadczenie za wyraźną zgodą Najemcy i Najemca oświadczył, że został odpowiednio pouczony o tym, że jego oświadczenie powoduje utratę prawa do odstąpienia od Umowy w przypadku pełnego świadczenia usługi, jeżeli Usługa została wykonana w całości, 
 • świadczenie Usług, których cena zależy od zmian cen na rynku finansowym, na które Wynajmujący nie ma wpływu, a które mogą wystąpić w okresie odstąpienia od Umowy, 
 • wynajem Przedmiotu Najmu wykonanego zgodnie ze specjalnymi wymaganiami Najemcy, Przedmiotu Najmu wykonanego na zamówienie lub Przedmiotu Najmu określonego indywidualnie dla jednego Najemcy, 
 • wynajem Przedmiotu Najmu, który ulega szybkiemu obniżeniu lub pogorszeniu jakości,
 • wynajem Przedmiotu Najmu zamkniętego w opakowaniu ochronnym, który nie nadaje się do zwrotu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, a którego opakowanie ochronne zostało dostarczone jako uszkodzone, 
 • wynajem Przedmiotu Najmu, który ze względu na swój charakter może zostać nierozerwalnie wymieszany z innymi towarami po jego dostawie, 
 • wykonanie pilnych napraw lub konserwacji Przedmiotu Najmu, o które Najemca wyraźnie poprosił Wynajmującego, 
 • dostarczanie treści elektronicznych w inny sposób niż na materialnym nośniku, jeżeli ich dostarczanie rozpoczęło się za wyraźną zgodą Najemcy i Najemca, oświadczył, że został należycie poinformowany o fakcie, że jego zgoda skutkuje dla niego utratą prawa do odstąpienia od Umowy.

12.20 Jeżeli Najemca odstąpi od Umowy po tym, jak udzielił swojej wyraźnej zgody na świadczenie Usługi przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, Najemca zobowiązany jest do zapłaty Wynajmującemu Ceny Usługi za zrealizowane świadczenie od dnia dostarczenia odstąpienia od Umowy. 

 

13. ZWROT PRZEDMIOTU NAJMU

13.1 Po zakończeniu Najmu, najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia zakończenia Najmu, Najemca zobowiązany jest zwrócić Przedmiot Najmu Wynajmującemu i/lub Przedstawicielowi Handlowemu i/lub osobie trzeciej upoważnionej przez Wynajmującego, w stanie, w którym Przedmiot Najmu został przejęty na początku Najmu, biorąc pod uwagę jego stosowne zużycie. Najemca zobowiązany jest do zwrotu Przedmiotu Najmu w komplecie, łącznie z akcesoriami i wszystkimi częściami Przedmiotu Najmu. 

13.2 Jeżeli Najemca nie zwróci Przedmiot Najmu Wynajmującemu po zakończeniu Umowy lub zakończeniu Najmu lub w innych okolicznościach w ciągu 30 dni od dnia rozwiązania umowy, Najemca rozpocznie nieuprawnione korzystanie z przedmiotu i utraci prawo do zwrotu Kaucji w całości. Dla uniknięcia wątpliwości występuje tu warunek zawieszający związany ze zwrotem Kaucji Najemcy, wprowadzony na wypadek braku zwrotu Przedmiotu Najmu po zakończeniu Najmu. Prawo Wynajmującego do odszkodowania pozostaje nienaruszone. 

13.3 Przedmiot Najmu musi zostać zwrócony przez Najemcę jako kompletny, z kompletną dokumentacją, nieuszkodzony, łącznie z oryginalnym opakowaniem oraz w stanie jak przy przejęciu. Równocześnie Najemca jest zobowiązany do dostarczenia dostawcy dokumentu potwierdzającego wpłatę Kaucji i wskazać, czy jest zainteresowany zwrotem Kaucji na rachunek bankowy (w tym przypadku należy podać numer rachunku bankowego), czy też kwota ta zostanie wykorzystana na potrzeby dalszych Usług. 

13.4 Jeśli Przedmiot Najmu zostanie zwrócony jako niekompletny lub uszkodzony, dostawca ma prawo zażądać odszkodowania za takie szkody i potrącić jej z Kaucji. W przypadku zwrotu niekompletnego lub uszkodzonego Przedmiot Najmu mają zastosowanie następujące warunki zwrotu Kaucji na rzecz Najemcy po zakończeniu Najmu: 

 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w kompletnym stanie, wraz z wszystkimi akcesoriami, i nieuszkodzony, co oznacza w 100% stanie wraz z akcesoriami, Najemca ma prawo do zwrotu 100% Kaucji. 
 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w kompletnym stanie, wraz z wszystkimi akcesoriami, i nieuszkodzony, co oznacza w 100% stanie, ale bez w pełni działających akcesoriów, Najemca ma prawo do zwrotu 75% Kaucji. 
 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w kompletnym stanie, wraz z wszystkimi akcesoriami, przy czym jest zużyty w normalnym stopniu, ale nieuszkodzony, co oznacza, że nie jest w 100% stanie, ale jest w pełni funkcjonalny, a akcesoria także są zużyte w normalnym stopniu, Najemca ma prawo do zwrotu 60% Kaucji. 
 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w kompletnym stanie, wraz z wszystkimi akcesoriami, przy czym jest zużyty w normalnym stopniu, ale nieuszkodzony, co oznacza, że nie jest w 100% stanie, ale jest w pełni sprawny, zaś akcesoria nie są sprawne, Najemca ma prawo do zwrotu 50% Kaucji. 
 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w kompletnym stanie, wraz z wszystkimi akcesoriami, ale jest zużyty w znacznym stopniu, co oznacza, że nie jest w 100% stanie, ale jest częściowo sprawny, Najemca ma prawo do zwrotu 20% Kaucji. 
 • Jeżeli Przedmiot Najmu zostaje zwrócony w niekompletnym stanie, bez akcesoriów, niesprawny lub mechanicznie uszkodzony, Najemca nie ma prawa do zwrotu Kaucji.  13.5 Dla uniknięcia wszelkich wątpliwości ma zastosowanie postanowienie, że w przypadku braku zwrotu Kaucji zgodnie z warunkami określonymi w poprzednim ustępie, Umawiające się Strony uzgodniły warunek rozwiązujący, obejmujący część Kaucji, która nie jest objęta prawem Najemcy do zwrotu Kaucji w przypadku braku zwrotu nieuszkodzonego Przedmiotu Najmu.

13.5 Środki finansowe w odpowiedniej kwocie Kaucji zostaną zwrócone Najemcy w ciągu 15 dni od daty zwrotu Przedmiotu Najmu.

13.6 Ocena jakości i kompletności Przedmiotu Najmu po jego zwrocie należy do kompetencji Wynajmującego, Przedstawiciela Handlowego lub osoby trzeciej upoważnionej przez Wynajmującego. Jeżeli Najemca nie jest zadowolony z oceny stanu technicznego zwróconego Przedmiotu Najmu, ma prawo zwrócić się do Wynajmującego o dokonanie ponownej oceny, tak aby Wynajmujący poddał Przedmiot Najmu ocenie profesjonalnie wykwalifikowanej osoby, przy czym koszt profesjonalnej oceny zostanie poniesiony przez Najemcę, a Przedmiot Najmu zostanie przedstawiony do profesjonalnej oceny. Najemca zostanie poinformowany o kosztach, a brak uiszczenia kosztów jest powodem do odmowy dokonania profesjonalnej oceny. 

13.7 Najemca zdaje sobie sprawę z faktu, że jeżeli wraz z Usługą dostarczane są prezenty, to umowa darowizny pomiędzy Wynajmującym a Najemcą zostaje zawarta pod warunkiem, że w przypadku odstąpienia od Umowy, umowa darowizny utraci moc, a Najemca będzie zobowiązany do zwrotu dostarczonych podarunków wraz z Przedmiotem Najmu. 

13.8 Po spełnieniu wszystkich wyżej wymienionych warunków zwrotu Przedmiotu Najmu, koszty transportu związane ze zwrotem Przedmiotu Najmu ponosi Najemca. 

13.9 Najemca bierze pod uwagę, że w momencie zakończenia Najmu istnieje możliwość przeniesienia praw i obowiązków wynikających z ulegającej rozwiązaniu Umowy na osobę trzecią na warunkach odpowiadających wartości Przedmiotu Najmu, zgodnie z jego stanem technicznym i oceną stanu technicznego, przy czym rekompensata za przejęcie praw i obowiązków wynikających z ulegającej rozwiązaniu Umowy może zostać wykorzystana przez Najemcę wyłącznie w celu świadczenia dalszych Usług przez Wynajmującego lub osoby trzecie określone przez Wynajmującego. 

13.10 W przypadku naruszenia przez Najemcę obowiązków dotyczących zwrotu Przedmiotu Najmu określonych w niniejszym artykule, Wynajmujący będzie uprawniony do odszkodowania za szkody, odpowiadającego odpowiedniej kwocie Kaucji pomniejszonej o wszelkie roszczenia Najemca dotyczące zwrotu odpowiedniej części Kaucji, w zależności od stanu technicznego zwróconego mienia i jego akcesoriów. Odszkodowanie za szkody poniesione przez Wynajmującego uwzględniane jest w roszczeniu Najemcy o zwrot odpowiedniej kwoty Kaucji poprzez jednostronne wyrażenie woli przez Wynajmującego, która może mieć formę postępowania lub zaniechania zwrotu odpowiedniej kwoty Kaucji w danym okresie.

 

14. DANE OSOBOWE I ICH OCHRONA

14.1 Umawiające się Strony uzgodniły, że Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca, jeżeli jest osobą fizyczną, zobowiązana jest podać Wynajmującemu swoje imię i nazwisko, adres stałego zamieszkania, w tym kod pocztowy, numer telefonu, adres e-mail i numer rachunku. Jeżeli Wynajmujący przetwarza informacje i inne dane osobowe Najemcy, przetwarza je w zakresie niezbędnym do realizacji zobowiązań wynikających z Umowy. 

14.2 Najemca przekazuje Wynajmującemu i Przedstawicielowi Handlowemu dane osobowe dobrowolnie w celu wywiązania się z obowiązków wynikających z Umowy i na potrzeby innej komunikacji z Wynajmującym. Bez podania informacji Wynajmujący nie może prawidłowo wywiązać się z Umowy z Najemcą i dlatego Wynajmujący nie będzie mógł zawrzeć Umowy z Najemcą. Celem przetwarzania danych osobowych jest wystawienie dokumentu fiskalnego, relacje przed zawarciem umowy, identyfikacja Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy, Potwierdzenie Zamówienia telefonicznie lub emailem, wydanie Przedmiotu Najmu, prowadzenie programów lojalnościowych dla konsumentów, realizowanie działań marketingowych, informowanie o ofertach specjalnych, nowościach i rabatach. 

14.3 Wynajmujący przetwarza dane osobowe zainteresowanych stron na potrzeby programów lojalnościowych i do celów marketingowych za zgodą osoby zainteresowanej. Osoba zainteresowana wyraża swoją zgodę na przetwarzanie danych osobowych podczas zamawiania Usług za pośrednictwem Strony lub w inny, odpowiedni sposób. 

14.4 Wynajmujący informuje niniejszym Najemcę, że w procesie sporządzania Umowy będzie on, jako dostawca, przetwarzał dane osobowe Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy bez ich zgody jako osoby zainteresowanej, ponieważ dane osobowe Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy będą przetwarzane przez Wynajmującego w ramach stosunków przedumownych z Osobą Zainteresowaną Usługami/Najemcą, a przetwarzanie danych osobowych Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy jest koniecznym działaniem wynikającym z Umowy, w ramach której Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca działa jako jedna z Umawiających się Stron. Poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola przed wysłaniem Zamówienia, Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca może wyrazić zgodę na to, aby Wynajmujący przetwarzał i archiwizował ich dane osobowe, w szczególności wyżej wymienione informacje i/lub informacje niezbędne dla działalności Wynajmującego związanej z wysyłaniem informacji o nowych produktach, rabatach i specjalnych ofertach dotyczących oferowanych towarów oraz na ich przetwarzanie we wszystkich systemach informatycznych Wynajmującego związanych z wysyłaniem informacji o nowych produktach, rabatach i specjalnych ofertach dotyczących oferowanych towarów. Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca udziela Wynajmującemu takiej zgody na czas nieokreślony do momentu zrealizowania celu przetwarzania danych osobowych Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy. Wynajmujący zapewnia usunięcie danych osobowych Osoby Zainteresowany Zainteresowanej Usługami/Najemcy po zrealizowaniu celu ich przetwarzania. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Osoby

Zainteresowanej Usługami/Najemcy może być w każdej chwili odwołana na piśmie. Zgoda przestaje obowiązywać w terminie 1 miesiąca od dnia doręczenia Wynajmującemu oświadczenia Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy o wycofaniu zgody. 

14.5 Najemca ma prawo i możliwość aktualizacji danych osobowych w trybie online na stronie sklepu internetowego, w dziale klienta, niezwłocznie po zalogowaniu. W przeciwnym razie może to zrobić w formie pisemnej lub e-mailem wysłanym do Wynajmującego lub do Przedstawiciela Handlowego. 

14.6 Wynajmujący oświadcza, że dane osobowe będą pozyskiwane wyłącznie w celu wykonania Umowy i do innych celów określonych w Ogólnych Warunkach. 

14.7 Wynajmujący oświadcza, że zapewni, aby dane osobowe były przetwarzane i wykorzystywane wyłącznie w sposób odpowiadający celowi, dla którego zostały zgromadzone. 

14.8 Wynajmujący oświadcza, że będzie przetwarzał dane osobowe zgodnie z dobrymi obyczajami i będzie działał w sposób nienaruszający powszechnie obowiązujących przepisów prawa ani niestanowiący ich obejścia. 

            14.9 Na podstawie pisemnego wniosku Najemca ma prawo żądać od Wynajmującego: 

 • potwierdzenia, czy jego dane osobowe są przetwarzane, 
 • informacji w ogólnie zrozumiałej formie dotyczących przetwarzania danych osobowych w systemie informatycznym w zakresie:
 • danych identyfikacyjnych Wynajmującego i Przedstawiciela Handlowego, jeżeli został on wyznaczony,
 • danych identyfikacyjnych pośrednika, 
 • celu przetwarzania danych osobowych, 
 • listy danych osobowych lub zakresu danych osobowych, 
 • dodatkowych informacji dotyczących wszystkich okoliczności i warunków związanych z przetwarzaniem danych osobowych, niezbędnych Najemcy w celu zapewnienia ochrony jego praw i interesów chronionych prawem, w szczególności instrukcji dotyczące dobrowolności lub obowiązku przekazania wymaganych danych osobowych; 
 • jeżeli Wynajmujący pozyskuje dane osobowe Najemcy za zgodą Najemcy, Wynajmujący informuje Najemcę o terminie ważności zgody oraz czy obowiązek przekazania danych osobowych wynika bezpośrednio z obowiązującego, wiążącego aktu Unii Europejskiej, umowy międzynarodowej lub prawa międzynarodowego; Wynajmujący informuje Najemcę o podstawie prawnej wprowadzającej taki obowiązek i zawiadamia go o konsekwencjach odmowy udostępnienia danych osobowych, 
 • osób trzecich, jeżeli zakłada się lub jest oczywiste, że zostaną im dostarczone dane osobowe, 
 • kręgu odbiorców, jeżeli zakłada się lub jest oczywiste, że zostaną im dostarczone dane osobowe, 
 • formy ujawnienia, jeżeli dane osobowe mają zostać ujawnione, 
 • krajów trzecich, jeżeli zakłada się lub jest oczywiste, że dane osobowe zostaną przekazane do tych krajów, 
 • zapoznania się z procedurą przetwarzania i oceny operacji, 
 • dokładnych informacji na temat źródła, z którego dane osobowe zostały uzyskane, w ogólnie zrozumiałej formie, 
 • wykazu danych osobowych, które podlegają przetwarzaniu, w ogólnie zrozumiałej formie, 
 • poprawienia lub usunięcia nieprawidłowych, niekompletnych lub nieaktualnych danych osobowych, które podlegają przetwarzaniu, 
 • usunięcia danych osobowych, których cel przetwarzania ustał; jeżeli przetwarzaniu podlegają oficjalne dokumenty, w tym dane osobowe, Najemca może zażądać ich zwrotu, 
 • usunięcia jego danych osobowych, które podlegają przetwarzaniu w przypadku naruszenia prawa, 
 • zablokowania jego danych osobowych w wyniku wycofania zgody przed upływem okresu ważności, jeżeli Wynajmujący przetwarza dane osobowe na podstawie zgody Najemcy.

14.10 Prawa Najemcy wynikające z niniejszych Ogólnych Warunków mogą zostać ograniczone tylko wtedy, gdy takie ograniczenie wynika z odrębnej ustawy lub jeżeli wykonywanie prawa skutkowałoby naruszeniem ochrony Najemcy lub naruszeniem praw i wolności innych osób. 

14.11 Najemca ma prawo wnieść sprzeciw wobec: 1. przetwarzania jego danych osobowych, na podstawie bezpłatnego pisemnego wniosku, jeżeli uważa, że informacje są lub będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego bez jego zgody oraz zażądać usunięcia informacji, 2. użycia tytułu, imienia, nazwiska i adresu Najemcy do celów marketingu bezpośredniego w ruchu pocztowym lub podanie tytułu, imienia, nazwiska i adresu Najemcy do celów marketingu bezpośredniego. 

14.12 Najemca, w formie pisemnego wniosku lub osobiście, jeśli sprawa jest wyjątkowo pilna, ma prawo w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu danych osobowych, podając uzasadnione powody lub przedstawiając dowody nieuprawnionej interwencji w jego prawa i interesy chronione prawem, które są naruszane lub mogą zostać naruszone w danym przypadku poprzez takie przetwarzanie danych osobowych; jeżeli nie ma żadnych przeszkód prawnych i dowiedziono, że sprzeciw Najemcy jest uzasadniony, Wynajmujący jest zobowiązany do zablokowania i usunięcia danych osobowych, wobec przetwarzania których Najemca zgłosił sprzeciw, bez zbędnej zwłoki, stosownie do okoliczności. 

14.13 Najemca, w formie pisemnego wniosku lub osobiście, jeśli sprawa jest wyjątkowo pilna, ma prawo w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu i nie dostosować się do decyzji Wynajmującego, która skutkowałoby postępowaniem prawnym lub miałaby znaczący wpływ, jeśli taka decyzja została podjęta wyłącznie na podstawie zautomatyzowanych działań dotyczących przetwarzania jego danych osobowych. Najemca ma prawo zażądać od Wynajmującego zweryfikowania wydanej decyzji w inny sposób niż w formie zautomatyzowanego przetwarzania, a Wynajmujący zobowiązany jest do zastosowania się do żądania Najemcy, aby decydująca rola w ocenie decyzji przypadła upoważnionej osobie. Prawo to przysługuje Najemcy jedynie wtedy, gdy tak stanowią odrębne przepisy przewidujące regulacje mające na celu ochronę uzasadnionych interesów Najemcy lub jeśli Wynajmujący podjął decyzję w ramach stosunków przedumownych lub w trakcie obowiązywania stosunków umownych, na podstawie których Wynajmujący związany jest wnioskiem Najemcy lub jeśli Wynajmujący podjął inne odpowiednie środki w celu zapewnienia ochrony uzasadnionych interesów Najemcy na podstawie Umowy. 

14.14 Jeżeli Najemca wykona przysługujące mu uprawnienie 1. na piśmie, a z treści wniosku będzie jasno wynikać, że wykonuje on swoje uprawienie, wniosek uważa się za złożony zgodnie z prawem; wniosek złożony za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksu powinien zostać dostarczony na piśmie przez Najemcę najpóźniej w terminie trzech dni od dnia jego wysyłki, 2. osobiście, w formie ustnej do protokołu, musi on wyraźnie wskazać, kto wykonał uprawnienie, co zostało stwierdzone oraz kiedy i kto spisał protokół oraz musi zawierać podpisy protokolanta i Najemcy; Wynajmujący jest zobowiązany przekazać kopię protokołu Najemcy, 3. Najemca może bezzwłocznie przekazać protokół Wynajmującemu przez Przedstawiciela Handlowego, zgodnie z ust. 1 lub ust. 2 niniejszego artykułu Ogólnych Warunków. 

14.15 Najemca może złożyć wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie ochrony danych osobowych do odpowiedniego organu upoważnionego do ochrony danych osobowych w przypadku podejrzenia, że jego dane osobowe są przetwarzane bez zezwolenia. 

14.16 Jeżeli Najemca nie ma zdolności do czynności prawnych, jego prawa mogą być wykonywane przez przedstawiciela prawnego. Jeżeli Najemca już nie żyje, jego prawa mogą być wykonywane przez bliskiego krewnego. 

14.17 Wniosek Najemcy złożony zgodnie z niniejszym artykułem i Ogólnymi Warunkami zostanie rozpoznany przez Wynajmującego bezpłatnie, z wyjątkiem płatności, która nie może przekroczyć kwoty funkcjonalnie poniesionych kosztów materiałów związanych z tworzeniem kopii, zabezpieczeniem nośników technicznych i przesłaniem informacji Najemcy, chyba że odrębne prawo stanowi inaczej. Wynajmujący jest zobowiązany do rozpoznania pisemnego wniosku Najemcy zgodnie z niniejszym artykułem i Ogólnymi Warunkami najpóźniej w terminie 30 dni od dnia jego doręczenia.

14.18 Wynajmujący oświadcza, że przetwarza dane osobowe Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy w celu realizacji Umowy i niniejszych Ogólnych Warunków za pośrednictwem następujących pośredników:

 • Przedstawiciel Handlowy wskazany w ust. 1.3 Ogólnych Warunków,
 • Przewoźnicy i operatorzy pocztowi określeni na Stronie, w celu przekazania Przedmiotu Najmu, 
 • Osoby zajmujące się naprawami i punkty serwisowe podane w odpowiednich kartach gwarancyjnych lub na Stronie, w celu konserwacji Przedmiotu Najmu i naprawy wad Przedmiotu Najmu. 

 

15. POWIADOMIENIA I DORĘCZENIA

15.1 Wszelkie informacje, zawiadomienia, odstąpienia od umowy lub inne podobne oświadczenia Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy będą dostarczane przez Osobę Zainteresowaną Usługami/Najemcę w formie papierowej do siedziby Przedstawiciela Handlowego lub pod inny adres określony na potrzeby dostarczania takich przedłożeń lub adres e-mailowy Przedstawiciela Handlowego lub poprzez skrzynkę pocztową w ramach Konta Najemcy. Aktualne dane kontaktowe Przedstawiciela Handlowego można znaleźć na Stronie, a także podane są w ust. 1.3 Ogólnych Warunków. Jeżeli Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca dostarczy przedkładane pismo w formie innej niż papierowej lub w formie, która budzi wątpliwości co do autentyczności złożonych dokumentów, Wynajmujący może poprosić go o dostarczenie oryginału najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych; przedłożone pisma, które nie zostały w ten sposób uzupełnione, nie zostaną rozpatrzone, chyba że uzgodniono inaczej.

15.2 Umawiające się Strony mogą uzgodnić inną formę dostarczenia niż forma papierowa, w szczególności formę elektroniczną i przy wykorzystaniu środków komunikacji na odległość, w których zachowana jest forma pisemna oraz spełnione są wymagania przepisów prawnych (przede wszystkim w odniesieniu do zamawiania Usług i zawarcia Umowy, przyjęte w Ogólnych Warunkach).

15.3 Wszelkie informacje, zawiadomienia, wezwania, faktury, faktury pro forma, oświadczenia o odstąpieniu lub inne powiadomienia Wynajmującego przekazywane są przez Wynajmującego Osobie Zainteresowanej Usługami/Najemcy zawsze z uwzględnieniem charakteru powiadomienia w jeden z następujących sposobów:

 • listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres korespondencyjny Najemcy podany w Zamówieniu, który to list uznaje się za dostarczony w dniu odbioru przez Najemcę. Jeżeli przesyłka nie może zostać dostarczona z jakiegokolwiek powodu, uważa się ją za doręczoną w ostatnim dniu okresu przechowywania wyznaczonego w celu jej odbioru u podmiotu uprawnionego do jej dostarczenia (np. poczta),
 • listem zwykłym na adres korespondencyjny Najemcy podany w Zamówieniu, który to list uznaje się za doręczony czwartego dnia od nadania,
 • w drodze rozmowy telefonicznej, SMS-em, faksem lub e-mailem. Wiadomość taka uważana jest za doręczoną w dniu jej wysłania na numer telefonu lub adres e-mail Najemcy. Wiadomość uznaje się za doręczoną, jeśli Najemca odbierze telefon, jeżeli wiadomość zostanie nagrana na pocztę głosową lub w przypadku trzech nieudanych prób skontaktowania się z odbiorcą. Powiadomienie dostarczone za pośrednictwem Konta Najemcy na Stronie, jeżeli Strony zgodziły się na jego wykorzystywanie, uważa się za doręczone w dniu jego zamieszczenia na portalu,
 • przez ogłoszenie na stronie internetowej, w miejscu działalności lub w inny sposób, które uważa się za dostarczone w momencie ogłoszenia. Ten sposób powiadamiania nie dotyczy wezwań, faktur, zawiadomień i oświadczeń o odstąpieniu oraz innych czynności prawnych określonych w przepisach prawnych,
 • w inny odpowiedni sposób.

15.4 Dniem doręczenia jest dzień, w którym Najemca odmówił przejęcia lub w którym na przesyłce umieszczono adnotację, że Najemca się przeprowadził, jest nieznany, itp., a Najemca nie podał nowego adresu. Przesyłki dostarczane są jedynie w kraju, chyba że uzgodniono inaczej.

 

16. PRAWO WŁAŚCIWE I ROZWIĄZYWANIE SPORÓW

16.1 Wszelkie stosunki między Wynajmującym a Osobami Zainteresowanymi Usługami/Najemcą podlegają porządkowi prawnemu Republiki Słowackiej, niezależnie od tego, w jakim kraju jest świadczona Usługa i jakiej narodowości jest osoba będąca Klientem Usługi lub Najemcą. Stosunki, które nie są uregulowane Umową i Ogólnymi Warunkami są regulowane przez odpowiednie przepisy prawne Republiki Słowackiej.

16.2 Umawiające się Strony zobowiązane są rozstrzygać wszystkie spory w pierwszej kolejności w drodze ugody pozasądowej, negocjacji lub porozumienia. Jeżeli spór nie zostanie rozstrzygnięty w drodze ugody pozasądowej, w przypadku sporu sądowego, sądem właściwym do rozstrzygnięcia sporu jest sąd powszechny w Republice Słowackiej, zgodnie z przepisami prawnymi tego kraju, chyba że Strony zawrą oddzielną umowę arbitrażową, a jeżeli nie można tego ustalić, sądem właściwym do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji jest sąd rejonowy w Koszycach.

16.3 Najemcy - konsumenci są uprawnieni do skorzystania z platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (dalej „ODS”) w celu rozstrzygnięcia ich sporów w wybranym języku. Wynajmujący - konsument może skorzystać z platformy ODS do alternatywnego rozwiązania swoich sporów, dostępnej na stronie http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Wynajmujący - konsument wypełnia elektroniczny formularz skargi przy składaniu wniosku na platformie ODS. Przedłożone informacje muszą być wystarczające do określenia odpowiedniego przedmiotu internetowego alternatywnego rozwiązania sporu. Najemca - konsument może załączyć dokumenty na poparcie swojej skargi. 

 

17. ZMIANY I OBOWIĄZYWANIE OGÓLNYCH WARUNKÓW

17.1 Wynajmujący ma prawo do zmiany i modyfikacji niniejszych Ogólnych Warunków. Zmianę lub modyfikację Ogólnych Warunków uważa się za zmianę warunków umowy. Wynajmujący ma prawo do zmiany Ogólnych Warunków, przy czym zmiana warunków umowy rozumiana jest w szczególności jako całkowita lub częściowa modyfikacja, zmiana lub anulowanie Usługi, w tym jej jakości, zasięgu, struktury, ceny lub innych warunków (dalej wyłącznie „Zmiana Warunków Umowy”). 

17.2 Wynajmujący jest uprawniony do wprowadzania wszelkich Zmian Warunków Umowy z przyczyn określonych w Umowie lub w dowolnej części umowy lub z któregokolwiek z następujących powodów:

 • zmiana warunków rynkowych świadczenia Usług,
 • wzrost kosztów Wynajmującego związany ze świadczeniem Usługi,
 • zmiany inflacyjne,
 • zmiany polityki marketingowej Wynajmującego, polegające w szczególności na wprowadzeniu, zmianie lub anulowaniu Usługi,
 • rozwój technologiczny Usług,
 • zmiana ustawodawstwa mająca bezpośredni lub pośredni wpływ na warunki umowy
 • (w tym zmiany stawki VAT lub innych płatności) lub
 • ogłoszenie decyzji właściwego organu władzy publicznej (w tym organu Wspólnot Europejskich), która określa obowiązek lub prawo Wynajmującego zmiany Regulaminu.

17.3 Ogłaszając zmiany Ogólnych Warunków, Wynajmujący zobowiązany jest postępować tak, aby zmiany zostały najpierw opublikowane na Stronie przez Wynajmującego i przesłane na Konto Najemcy.

17.4 Wynajmujący zobowiązany jest poinformować Najemcę o każdej istotnej Zmianie Warunków Umowy, która dotyczy Najemcy co najmniej na miesiąc przed jej wejściem w życie. Istotną Zmianą Warunków Umowy jest jednostronna zmiana niekorzystna dla Najemcy, dotycząca głównie zmiany ceny, źródła i sposobu obliczania ceny za świadczoną Usługę, zmiany jakości Usługi lub zmiany okresu obowiązywania Umowy, w tym minimalnych warunków użytkowania lub czasu trwania Usługi lub zmiany takich warunków Umowy, które w oparciu o Umowę uznano za istotne.

17.5 Istotną Zmianą Warunków Umowy nie jest zmiana, która jest bezpośrednio lub pośrednio spowodowana zmianą regulacji prawnej lub decyzją właściwego organu władzy publicznej lub organu Unii Europejskiej. 

17.6 Jeżeli Najemca nie wyraża zgody na istotną Zmianę Warunków Umowy, ma prawo odstąpić od Umowy bez żadnych sankcji najpóźniej w terminie jednego miesiąca od powiadomienia o danej istotnej zmianie. Powyższe pozostaje bez wpływu na zwrot Przedmiotu Najmu i prawa związane ze zwrotem Kaucji oraz uwzględnienie roszczeń Wynajmującego w Kaucji. 

17.7 W takim przypadku skutki prawne odstąpienia od Umowy rozpoczynają się z dniem wejścia w życie Zmiany Warunków Umowy. Jeżeli Najemca nie odstąpi od umowy z powodu istotnej Zmiany Warunków Umowy w powyższy sposób, w terminie jednego miesiąca, uważa się, że wyraża zgodę na istotną Zmianę Warunków Umowy.

17.8 Wynajmujący poinformuje Najemcę o innych Zmianach Warunków Umowy w jeden ze sposobów powiadamiania określonych w art. 15 Ogólnych Warunków najpóźniej w dniu wejścia w życie Zmiany Warunków Umowy, chyba że Wynajmujący w szczególnych przypadkach jest zobowiązany do wcześniejszego ogłoszenia Zmiany. Zmiana taka obowiązuje od dnia określonego przez Wynajmującego w powiadomieniu o Zmianie Warunków Umowy.

17.9 Stosunek między Umawiającymi się Stronami oparty na umowie przez cały okres obowiązywania regulowany jest przez Ogólne Warunki w obowiązującym brzmieniu. Rozwiązanie Umowy nie wpływa na moc obowiązującą tych postanowień Ogólnych Warunków, które ze względu na swój charakter powinny obowiązywać do momentu pełnego uregulowania praw wynikających z Umowy, w szczególności w zakresie odpowiedzialności za szkody, odszkodowań i sankcji oraz uregulowań dotyczących wyboru prawa.

17.10 Jeżeli którekolwiek postanowienie Ogólnych Warunków stanie się nieważne, bezskuteczne lub niewykonalne, pozostałe postanowienia zachowują ważność. Wynajmujący zobowiązany jest zastąpić dane postanowienie postanowieniem ważnym, skutecznym i wykonalnymi, które jest w możliwie najmniejszym stopniu odmienne od zasad określonych w Ogólnych Warunkach, przy zachowaniu celu i znaczenia danego postanowienia.

17.11 Ogólne Warunki wydane przez Wynajmującego zawsze tracą ważność i skuteczność w dniu, w którym nowe Ogólne Warunki wydane przez Wynajmującego stają się ważne i skuteczne. Wszystkie umowy i inne porozumienia zawarte między Umawiającymi się Stronami przed wejściem w życie nowych Ogólnych Warunków, które były regulowane przez oryginalne Ogólne Warunki podlegają nowym Ogólnym Warunkom od dnia wejścia w życie nowych Ogólnych Warunków i uznaje się je za umowy zawarte zgodnie z nowymi Ogólnymi Warunkami.

17.12 Uregulowania tej części stosuje się w ten sam sposób do zmian i ważności Cennika oraz, w zależności od przypadku, zmian odrębnych warunków umownych, jeżeli zostały wydane przez Wynajmującego, o ile nie postanowiono inaczej. Obowiązujący i aktualny Cennik stanowi załącznik do Ogólnych Warunków i jest również publikowany na stronie internetowej. Zmiany Cennika są publikowane na stronie internetowej.

 

18. POSTANOWIENIA PRZEJŚCIOWE I KOŃCOWE

18.1 Niniejsze Ogólne Warunki uchylają i zastępują wszelkie obowiązujące do tej pory uregulowania dotyczące warunków umownych, które zostały wydane przez Wynajmującego lub jego poprzednika prawnego lub inną osobę, w której miejsce Wynajmujący wstąpił, wstępując w istniejące stosunki prawne dotyczące Najmu (dalej łącznie „Oryginalne Warunki”).

18.2 Część praw i obowiązków określonych w Oryginalnych Warunkach, która została uchylona przez niniejsze Ogólne Warunki, a która nie została wyraźnie zastąpiona w niniejszych Ogólnych Warunkach, jest od dnia wejścia w życie niniejszych Ogólnych Warunków regulowana przez te postanowienia Ogólnych Warunków, których znaczenie jest im najbliższe.

18.3 Dotychczasowe stosunki umowne, które były regulowane przez Oryginalne Warunki podlegają postanowieniom Ogólnych Warunków, chyba że Najemca lub Klient Usługi, w ciągu 14 dni od daty otrzymania niniejszych Ogólnych Warunków, powiadomią za pośrednictwem poczty elektronicznej lub na piśmie o odstąpieniu od Umowy i odrzuceniu nowych Ogólnych Warunków. Odrzucenie nowych Ogólnych Warunków automatycznie powoduje wygaśniecie Umowy. Brak odrzucenia nowych Ogólnych Warunków powoduje, że Umowa automatycznie przechodzi w tryb nowych Ogólnych Warunków. Klient Usługi, który odrzuci nowe Ogólne Warunki, zobowiązany jest zwrócić Przedmiot Najmu Wynajmującemu w terminie 15 dni. Jeżeli nie zwróci Przedmiotu Najmu, będzie to rażące naruszenie Umowy, a Wynajmujący poniesie stratę w wysokości wpłaconej Kaucji, a tym samym Kaucja ulegnie przepadkowi, a Wynajmujący przestanie świadczyć Usługi na rzecz Najemcy.

18.4 Niniejsze Ogólne Warunki wchodzą w życie wobec Osoby Zainteresowanej Usługami/Najemcy w momencie wysłania Zamówienia do Wynajmującego. Wysyłając zamówienie, Osoba Zainteresowana Usługami/Najemca potwierdzają, że przeczytali Ogólne Warunki i w pełni się z nimi zgadzają. 

18.5 Ogólne Warunki stanowią integralną część Umowy, a informacje, prawa i obowiązki określone w Ogólnych Warunkach są informacjami, prawami i obowiązkami przekazanymi Osobie Zainteresowanej Usługami/Najemcy przed wysłaniem Zamówienia. 

18.6 Następujące załączniki stanowią integralną część Ogólnych Warunków: Przykładowy formularz do odstąpienia od Umowy. 

 

 

 

          

Załącznik nr 1 do Ogólnych Warunków

Przykładowy formularz do odstąpienia od umowy

 

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

 

Imię i nazwisko, tytuł:    ...................................................................................................... 

 

Adres:              ...................................................................................................... 

 

Numer telefonu/e-mail:              ...................................................................................................... 

 

(zwany dalej „Konsumentem”) 

 

niniejszym odstępuję do Umowy zawartej z BESTCENA LTD, z siedzibą pod adresem: Suite 2, First Floor, Kenwood House, 77A Shenley Road, Wielka Brytania, jako stroną odpowiedzialną za sprawy dotyczące

BESTCENA LTD o.z.p., oddziału spółki osoby zagranicznej z siedzibą pod adresem Hradbová 19, 040 01 Košice, Republika Słowacka, numer rejestracji: 50796097 (zwanego dalej „Przedsiębiorcą”). 

 

Konsument niniejszym zwraca Przedmiot Najmu (produkty) Usługodawcy w ciągu 14 dni, zgodnie z podanymi poniżej informacjami: 

 

Numer zamówienia i faktury:                             ............................................................................. 

 

Data zamówienia (wystawienia faktury):                         .................................................................... 

 

Data otrzymania towarów:                                  ............................................................................ 

 

Produkty zwracane przez Konsumenta (dokładana nazwa i kod towarów na postawie oferty): 

 

....................................................................................................................................................... 

 

....................................................................................................................................................... 

 

Konsument zwrócił produkty w punkcie odbioru:  ....................................................... 

 

Data przejęcia produktów przez pracowników e-sklepu: ................................... 

 

Produkty zostały dostarczone na adres osoby upoważnionej przez Usługodawcę przez następującą firmę transportową: 

 

.......................................................................................................................................................

 

Przyczyna zwrotu produktów (opcjonalnie): ........................................................................... 

 

....................................................................................................................................................... 

 

Usługodawca jest upoważniony do zwrócenia się do Konsumenta o zrefundowanie obniżonej wartości produktów, spowodowanej takim postępowaniem z produktami, które wykracza poza ramy obsługi niezbędnej do utrzymania właściwości i funkcjonalności produktów.

 

 

Chciałbym, aby pieniądze zostały zwrócone na rachunek bankowy:

................................................................................................ 

 

 

Szczegółowe informacje na temat możliwości zwrotu produktów znajdują się na stronie .................... w dziale „Warunki” - Art. 12 i Art. 13. 

Konsument i Usługodawca potwierdzają poprawność danych poprzez złożenie swoich podpisów. 

 

W ..........................., dnia ..................., podpis konsumenta            .............................................. 

 

W ..........................., dnia ..................., podpis usługodawcy          ..............................................  

 

 

Załączniki:

1)       Formularz zamówienia

2)       Protokół Szkody

3)       Wzór oświadczenia o odstąpieniu (90dni)

4)       Formularz Reklamacyjny

5)       Wzór oświadczenia o odstąpieniu (14dni)

Ważne linki